GOLAT/ Strakosha në stol, Brentfordi e pëson keq! West Hami i shënon katër herë

GOLAT/ Strakosha në stol, Brentfordi e pëson keq! West Hami i shënon katër herë

West Ham 4-2 Brentford

West Ham është rikthyer të fitojë në Premier League pas tre humbjeve dhe këtë e ka bërë në Londër kundër Brentford me rezultatin 4-2. Heroi i vendasve të David Moyes ishte Bowen që shënoi tripletë në këtë duel.

Sulmuesi shënoi në minutat 5,7 dhe 63, para se Emerson në të 69 të gjente golin e katërt për vendasit. Ndërkohë që te Brentford Maupay dhe Uissa shkurtuan shifrat në minutat 13 dhe 82.

Brentford merr kështu humbjen e tretë radhazi, ndërsa trajneri Thomas Frank nuk ndryshon mendim duke lënë në stol portierin Thomas Strakosha.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit