GOLAT/ Thomas Strakosha debuton në 'Old Trafford', Manchester United i shënon dy gola në limite dhe prish festën e portierit kuqezi

GOLAT/ Thomas Strakosha debuton në 'Old Trafford', Manchester United i shënon dy gola në limite dhe prish festën e portierit kuqezi

Goli i parë nga McTominay

Në "Old Trafford" Manchester United fitoi 2-1 me Brentford. Sfida e javës së tetë në Premier League u vendos vetëm në katër minutat e fundit, me McTominay që shënoi dopietë për "Djajtë e Kuq", duke përmbysur miqtë që ishin në epërsi. Për Brentford këtë sezon debutoi edhe Thomas Strakosha, që mori minutat e para në "Old Trafford", duke e nisur ndeshjen nga minuta e parë, por pa shmangur dy golat në minutat 90+3 dhe 90+7. Me këtë sukses, United ngjitet në vendin e nëntë me 12 pikë, teksa Brentford me shtatë pikë mbetet në vendin e 14-të.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Tottenham fiton me dhjetë lojtarë dhe ngjitet në krye të Premier League, Broja titullar në përmbysjen e Chelsea-t! Strakosha debuton me humbje në 'Old Trafford'


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë