GOLAT/ Tottenham fiton me dhjetë lojtarë dhe ngjitet në krye të Premier League, Broja titullar në përmbysjen e Chelsea-t! Strakosha debuton me humbje në 'Old Trafford'

GOLAT/ Tottenham fiton me dhjetë lojtarë dhe ngjitet në krye të Premier League, Broja titullar në përmbysjen e Chelsea-t! Strakosha debuton me humbje në 'Old Trafford'

Festa e Tottenham

Premier League e futbollit në Angli është në javën e tetë. Këtë të shtunë gjithçka nisi në 13:30, me Tottenham që fitoi 0-1 në transfertë kundër Luton dhe siguroi vendin e parë në renditje. Chelsea fitoi 1-4 me përmbysje kundër Burnley, me Brojën që luajti si titullar. Në fushë edhe Thomas Strakosha që debuton këtë sezon, me Brentfordin e tij që ishte pa fat dhe humbi 2-1 me Manchester United.

Në "Keniluorth Road", Luton humbi 0-1 kundër Tottenham. Debutuesit e këtij sezoni në Premier League nuk i bënë ballë Spursave, që për javën e tetë në Premier League iu falën një goli të van de Ven në minutën e 52-të. Nga zhvillimet e një këndoreje, Maddison asiston për shokun e skuadrës që nuk e pati të vështirë të shënonte. Pjesën e dytë Tottenham luajti me një lojtar më pak, kjo pas daljes me karton të kuq të Bissouma. Pas javës së tetë, Tottenham me 20 pikë merr kreun e renditjes, teksa pret sfidën e Manchester City-t nesër, ndërsa Luton me katër pikë mban vendin e 18-të.

Chelsea fitoi 1-4 kundër Burnley për raundin e tetë në Premier League. Në stadiumin "Turf Moor", djemtë e Pochettinos ia dolën të merrnin triumfin e dytë radhazi edhe pse në udhëtim. Nga minuta e parë e nisi ndeshjen Armando Broja, që luajti vetëm një pjesë loje. Odobert në minutën e 15-të kaloi Burnley në avantazh, ndërsa autogoli i Dakhli mbylli 45 minutat e para në ekuilibrin 1-1. Në pjesën e dytë Palmer nga penalltia i dha epërsinë Chelsea në të 49 minuta, para se Sterling dhe Jackson të shënonin golat e qetësisë. Me Brojën në fushë Chelsea merr dy fitore radhazi dhe ngjitet në kuotën e 11 pikëve për vendin e 10-të. Burnley me katër pikë mban vendin e 18-të.

Në "Old Trafford" Manchester United fitoi 2-1 me Brentford. Sfida e javës së tetë në Premier League u vendos vetëm në katër minutat e fundit, me McTominay që shënoi dopietë për "Djajtë e Kuq", duke përmbysur miqtë që ishin në epërsi. Për Brentford këtë sezon debutoi edhe Thomas Strakosha, që mori minutat e para në "Old Trafford", duke e nisur ndeshjen nga minuta e parë, por pa shmangur dy golat në minutat 90+3 dhe 90+7. Me këtë sukses, United ngjitet në vendin e nëntë me 12 pikë, teksa Brentford me shtatë pikë mbetet në vendin e 14-të.

Premier League - java 8:

Luton 0-1 Tottenham

16:00

Burnley 1-4 Chelsea

Everton 3-0 Bournemouth

Fulham 3-1 Sheffield United

Manchester United 2-1 Brentford

18:30

Crystal Palace 0-0 Nottingham

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:35
VIDEO/ Dëmtim i frikshëm në Premier League, futbollisti largohet me oksigjen nga fusha


Dëmtim shumë i rëndë për Chris Basham gjatë pjesës së parë në ndeshjen mes Fulham dhe Sheffield United në Premier League. Lojtari i skuadrës mike ka lënduar kyçin e këmbës së majtë pas një përplasje me kundërshtarin dhe kocka e kyçit ka dalë nga pozicioni normal.

Këmba e mbrojtësit është thyer teksa ai po luftonte për një top. Imazhet treguan mënyrën në të cilën këmba e Basham u përdrodh dhe se si të gjithë e kuptuan menjëherë se ishte një dëmtim ndryshe nga ato të zakonshmit. Lojtari doli i oksigjenuar nga fusha.

 

Ora 18:32
GOLAT/ Thomas Strakosha debuton në 'Old Trafford', Manchester United i shënon dy gola në limite dhe prish festën e portierit kuqezi

Në "Old Trafford" Manchester United fitoi 2-1 me Brentford. Sfida e javës së tetë në Premier League u vendos vetëm në katër minutat e fundit, me McTominay që shënoi dopietë për "Djajtë e Kuq", duke përmbysur miqtë që ishin në epërsi. Për Brentford këtë sezon debutoi edhe Thomas Strakosha, që mori minutat e para në "Old Trafford", duke e nisur ndeshjen nga minuta e parë, por pa shmangur dy golat në minutat 90+3 dhe 90+7. Me këtë sukses, United ngjitet në vendin e nëntë me 12 pikë, teksa Brentford me shtatë pikë mbetet në vendin e 14-të.

Ora 18:12
VIDEO/ Spektakël me 5 gola, Chelsea përmbys Burnley! Armando Broja e nis titullar dhe i sjell fat Bluve

Chelsea fitoi 1-4 kundër Burnley për raundin e tetë në Premier League. Në stadiumin "Turf Moor", djemtë e Pochettinos ia dolën të merrnin triumfin e dytë radhazi edhe pse në udhëtim. Nga minuta e parë e nisi ndeshjen Armando Broja, që luajti vetëm një pjesë loje. Odobert në minutën e 15-të kaloi Burnley në avantazh, ndërsa autogoli i Dakhli mbylli 45 minutat e para në ekuilibrin 1-1. Në pjesën e dytë Palmer nga penalltia i dha epërsinë Chelsea në të 49 minuta, para se Sterling dhe Jackson të shënonin golat e qetësisë. Me Brojën në fushë Chelsea merr dy fitore radhazi dhe ngjitet në kuotën e 11 pikëve për vendin e 10-të. Burnley me katër pikë mban vendin e 18-të.

Ora 16:47
VIDEO/ Një gol për tri pikë në udhëtim, Tottenham merr kreun e Premier League

Në "Keniluorth Road", Luton humbi 0-1 kundër Tottenham. Debutuesit e këtij sezoni në Premier League nuk i bënë ballë Spursave, që për javën e tetë në Premier League iu falën një goli të van de Ven në minutën e 52-të. Nga zhvillimet e një këndoreje, Maddison asiston për shokun e skuadrës që nuk e pati të vështirë të shënonte. Pjesën e dytë Tottenham luajti me një lojtar më pak, kjo pas daljes me karton të kuq të Bissouma. Pas javës së tetë, Tottenham me 20 pikë merr kreun e renditjes, teksa pret sfidën e Manchester City-t nesër, ndërsa Luton me katër pikë mban vendin e 18-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë