GOLAT/ Villarreal bën detyrën në transfertë, Getafe pikë shprese! Muriqi ndalet nga VAR-i, Atl. Madrid shënon 6 herë

Festa e Getafes

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e 24-t. Këtë të shtunë u zhvilluan katër duele, me rezultatet që kanë qenë disa surprizuese. Getafe fitoi 3-2 me Gironan, Villarreal bëri detyrën duke fituar 0-2 me Almerian në transfertë, teksa Mallorca humbi 0-1 nga Elche në shtëpi. Sulmuesi i Mallorcas, Vedat Muriqi shënoi në minutën e 90+7, me VAR-in që anulloi gjithçka. Atletico Madrid fitoi 6-1 me Sevillan

Në stadiumin "Juegos Mediterranos" Almeria vendase humbi 0-2 me Villarrealin. Golat për 'Nëndetësen e Verdhë' u shënuan nga Moreno në minutën e 76 dhe Morales në të 88 minutë. Villarreal me 37 pikë merr vendin e gjashtë që të dërgon në zonën evropiane, teksa Almeria me 25 pikë qëndron në vendin e 17-të.

Në "Estadi Mallorca", vendasit e Mallorcas humbën 0-1 me Elche për javën e 24-t në La Liga. Goli i fitores për miqtë u shënua nga Boye në minutën e 88 të ndeshjes. Në fundin e sfidës, në të 90+7 minutë Vedat Muriqi barazoi ndeshjen, me arbitrin që 'ngriu festën' e vendasve pas konsultës me VAR për faull gjatë aksionit. Elche shkon në kuotën e 12 pikëve në vendin e fundit, teksa Mallorca me 31 pikë mban vendin e 10-të.

Ora 21:04
VIDEO/ Gol në minutën e 97, VAR-i 'i ngrin' buzëqeshjen Muriqit! Mallorca humbet në shtëpi

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?