Goli i parë në Turqi, Ernest Muçi në formacionin më të mirë të javës

Goli i parë në Turqi, Ernest Muçi në formacionin më të mirë të javës

Ernest Muçi

Ernest Muçi, sulmuesi i Besiktas është pjesë e formacionit më të mirë të javës së 27-të në Superligën turke të futbollit. 22-vjeçari i Kombëtares shënoi golin e parë në Turqi me Besiktas, kjo pas fitores 0-2 me Istanbulspor.

Ish-i i Tiranës dhe Legias vlerësohet nga "Sofascore" me notën 8.2 dhe është ndër lojtarët më të mirë në "11-shen" e publikuar. Vetëm pak javë pasi firmosi në Turqi, Muçi tregoi vlerat dhe me një të djathtë të prirët nga jashtë zone tundi rrjetën.

Në formacionin më të mirë të javës nga Besiktas është vetëm Muçi, me sulmuesin që në ndeshjen e fituar në fundjavë ishte njeriu i sfidës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale