Grabitet shtëpia e Ermal Metës në Itali, këngëtari mesazh hajdutëve: Nëse kërkoni ar tek ne, kantautorët s'janë të pasur

Grabitet shtëpia e Ermal Metës në Itali, këngëtari mesazh hajdutëve: Nëse kërkoni ar tek ne, kantautorët s'janë të pasur

Ermal Meta

Aventurë fatkeqe për Ermal Metën dhe partneren e tij Chiara Sturdà, dy ditë pas lindjes së vajzës së tyre të parë Fortuna Marie.

Në një moment që supozohej t'i kushtohej ekskluzivisht gëzimit dhe vogëlushit të sapoardhur, çifti u gjend duke u përballur me ndërhyrjen e hajdutëve në shtëpinë e tyre.

Lajmin e ka dhënë vetë këngëtari në rrjetet sociale ku ka treguar derën e shtëpisë së tij të shkatërruar nga kriminelët.

Meta ka rrëfyer ngjarjen me hidhërim, por edhe ironi: Njoftim për hajdutët që thyen derën time sonte për të vjedhur, një gjerdan. Nëse kërkoni ar dhe para në shtëpinë e kantautorëve, ne nuk jemi të pasur.”

Me gjithë fatkeqësinë, Ermal Meta i ka kushtuar më pas një video fansave për t’i falënderuar për dashurinë që i kanë shprehur sot: “Fortuna e vogël është mirë. Mami i saj është mirë. Ju falënderoj të gjithëve për dashamirësinë!” – thotë kantautori.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pet.: 22/06/2024 08:27

  E rrufeshme pergjigja nga hajdutet: " te urojm suksese ne albumin tjeter,ne menyre qe heren tjeter te gjejme me shume". Shaka sigurisht, Me vjen keq pasi ne Itali 90% te shtepive (perfshire eshte te bashkatdhetareve Tane) jane grabitur te pakten 1 here,

  Përgjigju
 • Iris: 22/06/2024 03:42

  Ndonje bashkepatriot ndoshta?!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

'Dridhet' Atalanta, Berat Gjimshiti bëhet 'sheik'! Miliona euro nga Katari

'Dridhet' Atalanta, Berat Gjimshiti bëhet 'sheik'! Miliona euro nga Katari