Greqi/ Hyn me makinë brenda Gjykatës së Apelit, 35-vjeçari: Kam eksploziv dhe drogë me vete

Greqi/ Hyn me makinë brenda Gjykatës së Apelit, 35-vjeçari: Kam eksploziv dhe drogë me vete

Foto ilustruese

GREQI- Athina është alarmuar mëngjesin e sotëm, ku një 35-vjeçar i pa identifikuar ka hyrë në Gjykatën së Apelit duke pretenduar se kishte eksploziv dhe lëndë narkotike brenda makinës. Mediat greke raportojnë se ai ka hyrë me makinën e tij në parkingun e Gjykatës , nga hyrja e rrugës Loukareos.

Burimet bëjnë me dije se 34-vjeçari tha se kishte futur në automjet lëndë plasëse dhe lëndë narkotike. Pas kësaj, forcat e policisë u mobilizuan dhe 35-vjeçari u arrestua. Ekipi i Departamentit të Asgjësimit të Mjeteve Shpërthyese (EOD) ka kontrolluar makinën dhe nuk kanë gjetur lëndë plasëse. Ndërkohë, vijojnë kërkimet për drogë.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Graciano Tagani dhe Argjira Spanca do të bëhen prindër? Moderatorja zbulon të vërtetën

Graciano Tagani dhe Argjira Spanca do të bëhen prindër? Moderatorja zbulon të vërtetën