Grida Duma: Të protestosh sërish është sakrificë...por nuk mjafton! Tubimi i radhës ende pa datë

Ish-deputja e PD-së Grida Duma është ndalur të flasë për aksionin opozitar, ku ka theksuar se protestat do të vijojnë, por pa dhënë një datë konkrete. Ajo i ka konsideruar protestat si një domosdoshmëri, për të arritur në qëllimin final që opozita ka, rrëzimin e qeverisë Rama, por deklaroi se sipas saj, janë të pamjaftueshme.

"Axhenda e opozites do të vijë si një qëndrim i maturuar kur të vendoset në forumet e partisë. Do të vijojmë me protesta. Se kur përsëri do të jetë një vendim i forumeve. Do të shkohet në protesta dhe vijimi i tyre është natyralitet. Është i domosdoshëm, por jo i mjaftueshëm. Është një respekt ndaj sakrificës së demokratëve. Nuk mendoj që mjafton. Njerëzit që janë në krye të këtyre të protestave dhe mesazhi i fortë opozitar, demokratët kanë stof politike dhe e dinë se sa shumë kërkohet kur ke të bësh me një pushtet të tillë. Ata e dinë se çfarë kundërshtari kanë përballë", tha Duma.


Lajmi kryesor:

'Do digjej Kuvendi’/ Grida Duma ‘kundër’ Metës: Dhunën nuk e ndali dekreti! Protestat do të vijojnë, por janë të pamjaftueshme


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)