Grupit parlamentar Demokrat i janë bashkuar edhe dy deputetë të tjerë / EMRAT

Sapo deputeti Myslim Murrizi mori drejtimin e grupit parlamentar demokrat është rritur edhe numri i deputetëve opozitarë që janë bërë pjesë në këtë grupim.

Burimet bëjnë të ditur se dy  deputetë, Artur Roshi kryetar i Ballit Kombëtar Demokrat dhe Besnik Troplini që vjen nga lista shumemërore e PD-se i janë bashkuar grupit parlamentar demokrat.

Tashmë ky grup në parlament ka gjithsej 11 deputetë.

Në 14 maj, 7 deputetë të grupit parlamentar Demokrat votuan për shkarkimin e Rudina Hajdarit si kryetare e grupit dhe në vend të saj u zgjodh Myslim Murrizi.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

 • Flamur xhaxhaj: 26/05/2020 22:10

  Duhet te ndryshoje as qe behet fjal fare Por duhet te ndryshojne edhe ato fytyra te ndyra dhe te urryera Duhet te zhduken nga faqia e dheut qe te gjith ata qe per 30 vjet vetem kan vieth kete POPULL tejet te rraskapitur POSHTE KANIBALET E NJE POPULLI TE MARTIRIZUAR, POSHTE KOMUNISTET E NDYRE, POSHTE KJO FAR E NDYRE

  Përgjigju
 • Felleza: 26/05/2020 11:15

  Nese nderhyn bota e eshte e domosdoshme se ngelem rugeve te botes per hajdutet, imoralete mashtrusit se komandojn vendin e nuk mendojn te ardhmen e zhvillimin e popullit

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Baçi në Fier: Rama dhe Subashi po varfërojnë qytetarët! Të largohen zgjidhje tjetër me këta nuk ka