Habit Maliqi: Ku ka më të korruptuar se deputetët?!

Habit Maliqi: Ku ka më të korruptuar se deputetët?!

Lefter Maliqi

1579730650_maliqi.jpg

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka habitur në studion e emisionit Repolitix me një deklaratë. Ai tha se deputetët janë njerëzit më të korruptuar në vend, ndonëse edhe vetë mban postin e deputetit.

"Reforma në Drejtësi është e kapur. Shpresoj dhe besoj që ambasadorja e re të luajë rolin vendimtar për të treguar të vërtetën te DASH se ne jemi një vend i kapur nga krimi. Jemi në një vend që po sundohemi nga krimi. Përse ne deputetët nuk kalojmë vetting. Ku ka më të korruptuar se deputetët. Kush e shkatërroi këtë vend? Politika", tha Maliqi.


Lajmi kryesor:

Lirimi i Dokles/ Maliqi: Dalje politike! U vunë në lëvizje të gjitha hallkat, e nxorën me probleme psiqike për të arritur qëllimin


  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë