Hajdarmataj kaloi vettingun/ Murrizi në Kuvend: Bërtisni për një prokuror, ndërsa për atë që iu nxori kasetat heshtët (VIDEO)

TIRANË- Deputeti i opozitës parlamentare Myslim Murrizi hodhi akuza ndaj qeverisë lidhur me qëndrimin e presidentit francez Emanuel Macron për hapjen e negociatave. Ai ironizoi prokurorin e Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj i cili kaloi një ditë më parë vettingun duke thënë se ai i ka krahët e ngrohta, ndërsa nga ana tjetër prokurori i Durrësit vihet në qendër të sulmeve.

"Qytetarët shqiptarë do kishin qëndruar në Shqipëri dhe nuk do ishin arratisur në asnjë kamp dhe drejt çadrave të Francës. Macron tha se nuk iua hapim negociatat se na keni rritur numrin e azilantëve. Javën e kaluar na u morën të gjithë me tërmetin. Unë do doja një gjë më konkrete, për fondet, se ku do të shkojnë. Na tha që keni ulur borxhin publik në 67%. Unë kam parë raporton e KLSh. Nuk e di a keni deklaruar borxhin prej 6 milion eurosh. Bërtisni për një prokuror ndërsa për një tjetër heshtët kur e kaloi vettingun se iu ka përcjellë kasetat. Heshtni se e di që keni një pazar të pashpallur publikisht. Kështu nuk bëhet  Reforma në Drejtësi", u shpreh Murrizi.


Lajmi kryesor:

Kuvendi miraton buxhetin faktik për 2018 dhe Korporatën e Investimeve (Xhafaj abstenon)/ Spiropali: Papunësia në nivelin më të ulët historik


  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij