Hirrëtor me miell misri nga zonja Albana

Hirrëtor me miell misri

Përbërësit:

  • 1 litër hirrë
  • 1 e ½ filxhan çaji miell misri
  • Pak qumësht
  • Gjalpë
  • Kripë

Përgatitja:

Nga hirra e djathit përgatitet hirrëtor shumë i mirë. Hirrën e blejmë të gatshme ose mund të zihet duke i shtuar dhe pak qumësht, pastaj hiqet nga zjarri. Në tavë hedhim miellin e misrit të situr mirë, sipër hirrën me gjizën e krijuar, e përziejmë. Rregullojmë shijen me kripë, hedhim gjalpin dhe e lëmë të piqet sa të mpikset dhe të krijojë një ngjyrë të bukur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë