Historike/ Rebecca Welch është gruaja e parë që arbitron një ndeshje në Premier League

Historike/ Rebecca Welch është gruaja e parë që arbitron një ndeshje në Premier League

Rebecca Welch


Fulham dhe Burnley po luajnë në Londër për javën e 18-të në Premier League. Data 23 dhjetor 2023 do mbahet mend në ishull pasi Rebecca Welch është bërë gruaja e parë që arbitron një ndeshje në Premier League. Kryesorja e FIFA-s nuk është kursyer, duke i dhënë edhe karton të verdhë kapitenit të vendasve, Bassey. Arbitrja ka 13 vite me këtë detyrë dhe ka qenë prezente edhe në ndeshjet e Kupës së Botës për femra.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Liverpool gabon në sfidën direkte, Arsenal në krye të Premier League! Man. United e 'djallos' në Londër, West Ham e mund 2-0! Tottenham 2-1 Everton


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë