Homazh për dashurinë, artisti luan “Fryn Veriu” në piano

Pianisti Kosti Deti sjell në këto kohë të vështira për të gjithë shqiptarët, si një homazh për jetën, të bukurën dhe dashurinë, këngën “Fryn Veriu” të transkriptuar në piano nga kompozitori Aleksandër Peçi.

“Të dashur miq! Në këto momente të vështira dua të ndaj me ju një nga këngët më të bukura të muzikës shqiptare. “Fryn Veriu” është transkriptuar për piano mjeshtërisht nga Aleksandër Peçi! Uroj të jetë një homazh kushtuar qetësisë, të bukurës,jetës dhe dashurisë! Çdo të nesërme, edhe një shpresë...”, thotë pianisti i ri, Kosti Deti.


Lajmi kryesor:

Artistët mesazhe nga shtëpia, me “Lule të bukura” dhe “Gosti në kohë kolere”: Do të këndojmë prapë, vetëm ju qëndroni në shtëpi


v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)