Humbën në pyllin e Llogarasë, policia gjen çiftin francez, ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore

1627017627_FRANCEZ.jpg

Pas disa orësh kërkimesh, Policia ka mundur të gjejë çiftin francez të turistëve, të cilët humbën në pyllin e Llogarasë pasditen e sotme. Ata u gjetën në afërsi të gjirit të Gramës, ndërsa fatmirësisht ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, pavarësisht se kanë ndenjur për disa orë pa ujë dhe pa ushqim. Policia i ka shoqëruar më pas në hotelin ku po qëndronin.

‘Në orët e mbrëmjes së djeshme, dy turiste të huaja, një shtetas francez dhe një shtetase australiane duke eksploruar zonat malore në Llogara, kanë humbur rrugën e kthimit duke ngelur të bllokuara.

Menjëherë janë organizuar shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë në bashkëpunim me shërbimet e Zonave të Mbrojtura dhe shërbimet e Policisë Kufitare, të cilët filluan kërkimet për gjetjen e tyre, në rrugë tokësore dhe detare. Pas 14 orë kërkimesh, është bërë e mundur gjetja e tyre rreth 2.5 Km në vijë ajrore larg gjirit të “Gramës”.

Të dy shtetaset nuk kanë pësuar asnjë lëndim dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore dhe po transportohen në stacionin e Policisë Orikum.’- njofton policia.


Lajmi kryesor:

Humbën në pyllin e Llogarasë, gjenden pas disa orë kërkimesh çifti nga Franca, ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore


J.SH./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Prifti i shfrenuar italian i arrestuar për drogë rezulton HIV-pozitiv