Humbi 7 kg për t’iu përshtatur fustanit të famshëm të Marilyn Monroe, Kim Kardashian mahnit në ‘Met Gala’

Humbi  7 kg për t’iu përshtatur fustanit të famshëm të Marilyn Monroe, Kim Kardashian mahnit në ‘Met Gala’

Kim Kardashian Marilyn Monroe

Kim Kardashian arriti në Met Gala 2022 në Nju Jork të hënën e veshur me fustanin e Marilyn Monroe. Këtë fustan aktorja Monroe e kishte veshur kur këndoi për presidentin amerikan John F Kennedy për ditëlindjen e tij në 1962.

Met Gala, e njohur për listën e të ftuarve të profilit të lartë dhe paraqitjet ekstravagante, shënoi hapjen e ekspozitës vjetore të modës në Institutin e Kostumeve të Muzeut Metropolitan të Artit.

Paraqitja e Kardashian erdhi si “gjëja më amerikane që mund të mendoni”.

“Dhe kjo është Marilyn Monroe”, tha ajo për Vogue. “Për mua, momenti më i madh i Marilyn Monroe është kur ajo i këndoi JFK-së Happy Birthday”.

Transformimi i Kardashian në Monroe për tapetin e Met Gala-s mori vëmendje të madhe.

Përveç veshjes, Kardashian bëri edhe një ndryshim fizik. Përveç zbardhjes së flokëve, Kardashian tha se humbi 7 kg në më pak se një muaj për t’u përshtatur me fustanin.

“Ishte një sfidë e tillë,” tha ajo. “Ishte si një rol. Isha e vendosur ta përshtatja këtë. Vishja një kostum sauna dy herë në ditë, vrapoja në rutine, heqja plotësisht sheqerin dhe të gjitha karbohidratet dhe haja vetëm perimet dhe proteinat më të pastra.”

Marrja e fustanit ishte gjithashtu një sfidë. Ai ishte shitur në vitin 2016 për 4.8 milionë dollarë dhe mban rekordin për veshjen më të shtrenjtë të shitur në ankand, siç raportohet nga Vogue.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Refuzoi të luante tek filmi i Oltës dhe Luizit, rrëfehet Efi: Sigurisht, se më dhanë një rol të vogël

Refuzoi të luante tek filmi i Oltës dhe Luizit, rrëfehet Efi: Sigurisht, se më dhanë një rol të vogël