Humbi betejën me COVID-19, postimi i fundit i gazetares me dy fëmijët: Zot jemi në besën tënde

Një lajm i trishtë ka tronditur sot botën e medias. Gazetarja e mirënjohur e Vlorës dhe autore e disa librave, ka ndërruar jetë pasi nuk e fitoi dot betejën me COVID.

Ndërkohë më 6 shkurt ishte edhe postimi i saj i fundit në rrjetet sociale, ku njoftonte se edhe fëmijët rezultuan pozitivë. Gazetarja rezultoi pozitive më 1 shkurt, ndërsa nuk arriti të fitonte dot betejën.

 “SOT. Eva dhe Redi dalin pozitiv. Zot jemi në besën tënde. Duhet të rris forcat, që të jap kurajo fëmijve”, ka shkruar Luka.

Zenepe Luka së bashku me dy fëmijët


Lajmi kryesor:

I mbijetoi sulmit me tritol në ’98 në Vlorë, por jo COVID-19! Ndërron jetë gazetarja Zenepe Luka


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?×

Lajmi i fundit

John

Meta kundër hapjes së dosjeve të vjetra nga SPAK, Vasili në 2016-n: Të mos hetohen ish pushtetarët nga ’90-ta! Përfaqësuesi BE-së: Ka mision historik, jo kufizime (Dokumenti)