Humbja e thellë ndaj Portugalisë, Shaqiri shfaq zhgënjim të madh: Nuk arritëm të bënim paraqitjen tonë të zakonshme

Humbja e thellë ndaj Portugalisë, Shaqiri shfaq zhgënjim të madh: Nuk arritëm të bënim paraqitjen tonë të zakonshme

Xherdan Shaqiri

Pas humbjes së thellë ndaj Portugalisë duke u eleminuar kështu edhe nga kupa e Botës, futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve duke u shprehur tepër i zhgënjyer. Në reagimin e bërë, ai tha se Zvicra nuk kishte arritur të bënte paraqitjen e zakonshme.

“Jemi shumë të zhgënjyer. Në emër të ekipit, u kërkoj falje të gjithë tifozëve që nuk arritëm të bënim paraqitjen tonë të zakonshme. Ne kemi plane të mëdha. Por ky është futbolli, herë pas here tregohen limitet. Kështu ishte edhe sot. Ne e humbëm lojën në pjesën e parë dhe më pas duhet të ndiqet rezultati. E përgëzoj Portugalinë për golat, por rezultati ishte padyshim shumë i lartë”-tha Shaqiri. 

Me humbjen e thellë 6-1 kundër Portugalisë, ka marrë fund edhe rrugëtimi i tre shqiptarëve që luajnë për Zvicrën, Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Ardon Jasharit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • hera: 07/12/2022 08:11

    maksimumi qe arrijm ne shqiptaret esht te provokojm serbin, ky esht synimi jone, pjesa tjeter jemi popull qe as qenit nuk i hym ne pune

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Biden 'i shtrin dorën' Kongresit: Përfundojeni punën që keni nisur, më shumë punë për rritje ekonomike

SHBA/ Biden 'i shtrin dorën' Kongresit: Përfundojeni punën që keni nisur, më shumë punë për rritje ekonomike