Humbje befasuese e Dinamos, Korabi 'kërcënon' kryesuesit! Frenohet Flamurtari

Humbje befasuese e Dinamos, Korabi 'kërcënon' kryesuesit! Frenohet Flamurtari

Skuadra e Dinamos

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri zhvilloi sot gjashtë ndeshjet e mbetura për javën e 12-të. Në fushë u prodhuan rezultate surprizë, teksa edhe me humbjen në transfertë Dinamo vijon të mbetet në krye të klasifikimit. Në 12:00 Luzi dhe Apolonia barazuan 1-1. Ndubuisi për fierakët shënoi i pari në minutën e 29-të, teksa Spahiu në minutën e 62 barazoi për vendasit.

Në 13:00 u luajtën pesë duelet e tjera, me Dinamon që humbi në transfertë kundër Tërbunit. Një gol i Xhabrahimit në minutën e 80 vendosi ndeshjen. Flamurtari barazoi 2-2 me Besëlidhjen dhe nuk mundi të barazojë në krye Dinamon, duke mbajtur pozicionin e dytë në klasifikim. Në ndeshjet e tjera, Korabi fitoi 3-0 me Tomorin dhe Lushnja fitoi 1-0 me Orikun ndërkohë që tri pikë edhe për Turbinën që fitoi 1-0 me Burrelin.

Rezultatet e javës së 12-të:

12:00

Luzi 2008 1–1 Apolonia (Spahiu 62′ / Ndubuisi 29′)

13:00

Flamurtari 2–2 Besëlidhja (Flores 28′, Jonatan 55′ / Danaj 22′, Bruka (P) 64′)

Tërbuni 1–0 Dinamo (Xhabrahimi 80′)

Korabi 3–0 Tomori (Mziu 43′, Keko 62′, 78′)

Lushnja 1–0 Oriku (Magani 87′)

Turbina 1–0 Burreli (Dezhgiu 37′)

Dje

Besa 0-0 Skënderbeu

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën