I bërtiti arbitrit gjatë ndeshjes me Manchester City-n, Klopp detyrohet ta shohë ndeshjen e ardhshme nga tribuna pas vendimit të fundit

I bërtiti arbitrit gjatë ndeshjes me Manchester City-n, Klopp detyrohet ta shohë ndeshjen e ardhshme nga tribuna pas vendimit të fundit

Jurgen Klopp

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp është përjashtuar për ndeshjen e Liverpoolit kundër Southampton pasi arbitri fitoi apelimin e tij.

Trajneri i Reds i bërtiti një zyrtari të ndeshjes gjatë përplasjes së skuadrës së tij kundër Manchester City muajin e kaluar dhe dukej se kishte shpëtuar vetëm me një gjobë të vogël. Por tani ai do të detyrohet ta shikojë nga tribuna ndeshjen e fundit të Liverpool-it para pushimit të Kupës së Botës kundër Southampton-it. Por Liverpool është tronditur në kohën e vendimit, sipas The Sun.

Ata u njoftuan për ndalimin e Klopp gjatë ditës së djeshme në orën 18:00, vetëm 21 orë para ndeshjes. Gjermani tani do të duhet të ulet në tribunat e Anfield për lojën në vend të pozicionit të tij të zakonshëm në gropë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Vettingu, KPK e konfirmoi në detyrë, KPA lë në fuqi vendimin për gjyqtaren Elona Toro

Vettingu, KPK e konfirmoi në detyrë, KPA lë në fuqi vendimin për gjyqtaren Elona Toro