I dehur në timon përplaset me një automjet dhe kërcënon drejtuesin 34-vjeçare të mjetit! Prangoset 51-vjeçari

Policia Elbasan

Një 51-vjeçar është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi teksa ka qenë duke drejtuar makinën në gjendje të dehur është përplasur me një makinë tjetër, drejtuese e së cilës ishte një 34-vjeçare. D.XH 51-vjeç ka dalë nga makina dhe e ka kërkënuar 34-vjeçaren A. G.

Ai akuzohet “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Kanosja”.

Policia e Elbasanit njofton gjithashtu se në Gramsh janë vënë nën hetim 2 persona për akuzën "Prerja e paligjshme e pyjeve".

K. Ç., 48 vjeç, banues në Elbasan dhe E. I., 37 vjeç, banues në Gramsh janë konstatuar duke transportuar me një mjet tip kamionçinë, dru të prera në mënyrë të paligjshme.

Gjithashtu, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gramsh u kap shtetasi F. K., 35 vjeç, banues në Gramsh, i shpallur në kërkim policor nga Komisariati i Policisë Nr. 6 Tiranë, për veprën penale "Dhuna në familje". 35-vjeçari do t’i dorëzohet shërbimeve të DVP Tiranë, për veprime të mëtejshme.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja për gjakmarrje në Lezhë, zbardhet dëshmia e autorit: Isha pajisur me armë prej 1 viti (por s'tregon kush ia dha pistoletën me mulli)! Çoi policinë në vendngjarje