I jashtëzakonshmi Haaland nuk di të ndalet, fiton edhe Bayern Mynchen

I jashtëzakonshmi Haaland nuk di të ndalet, fiton edhe Bayern Mynchen

Në Gjermani Borusia Dortmund, por sidomos futbollisti Haaland, po tregojnë një formë të papërmbajtshme. Verdhezinjtë për llogari të javës së 20 kanë shkatërruar 5-0 Union Berlinin, në një ndeshje që pas minutës së 13 nuk pati më histori përveçse golave të vendasve.

Në këtë takim 19-vjeçari Halland i blerë në janar nga Leipzig realizoi ‘dopietë’, duke e çuar në shtatë numrin e golave në tre ndeshje që është aktivizuar. Sakaq tre pikët ka marrë edhe Bayern Mynchen që në tranfertë ka mposhtur 1-3 Mainzi-n. Për ekipin e Flik realizuan Lëandoëski, Myller dhe Alcantara.

Ne.k.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Merr flakë makina e parkuar në një qendër tregtare të rruga e Elbasanit (VIDEO)

Tiranë/ Merr flakë makina e parkuar në një qendër tregtare të rruga e Elbasanit (VIDEO)