I lindur për futboll, Ronaldinho dhuron spektakël në moshën 43-vjeçare (VIDEO)

I lindur për futboll, Ronaldinho dhuron spektakël në moshën 43-vjeçare (VIDEO)

Ronaldinho

Në moshën 43-vjeçare, Ronaldinho Gaucho tregoi se nuk do të humbasë kurrë aftësinë që shënoi karrierën e tij në fushë. Në një ndeshje të legjendave të Barcelonës kundër një kombinimi veteranësh nga Zambia, Ronaldinho shkëlqeu në fushë me driblimet.

Në përballjen një kundër një me kundërshtarin, Ronaldinho tërhoqi topin dhe e la poshtë këmbëve të kundërshtarit, teksa kujtoi kohën e lulëzimit që kishte jetuar me bluzë katalanase në sezonin 2005 -06.

Me çdo prekje që ylli brazilian i jepte topit, stadiumi e duartrokiste. Përveç mesfushorit, mes titullarëve nuk munguan edhe Edmilson dhe Giovanni. Legjendat e Barcelonës përfunduan duke u mposhtur me rezultatin 3-0. Afro 55 mijë njerëz ishin të pranishëm në stadiumin Heroes, në Lusaka, kryeqytetin e Zambias.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)