I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes me COVID, Tirja kërkon lirinë në Apel: Kam qenë e prekur, s'e di a jam negativizuar! Rrezikoj të infektoj të tjerët në qeli

TIRANË- Pas pesë ditësh qëndrim në qeli, ish-sanitarja e spitalit COVID-2 ,Tire Alldërvishi kërkon lirinë. Report Tv ka siguruar kërkesën e paraqitur në Apel nga Alldërvishi e cila thotë se mbajtja e saj në burg mund t'i rrezikoj jetën të tjerëve pasi ka qenë vetë e infektuar me COVID dhe nuk e di nëse është nëgativizuar.

“Unë kam qenë e infektuar me COVID dhe e shtruar në sanatorium, ende s’kam marrë përgjigjen e tamponit të negativizimit dhe nuk e di nëse jam shëruar”, thuhet në kërkesë.

Me këtë argument Tire Alldërvishi  ka kërkuar heqjen e arrestit të caktuar më datë 14 janar nga gjyqtarja Rexhina Merlika në dhomën penale të gjykatës së Tiranës.

Një tjetër argument i përdorur nga mbrojtja e Alldërvishit është edhe regjistrimi i saj nga emisioni investigativ, e sipas tyre ato filmime të përdorura për procedimin penal janë të jashtëligjshme.

Për këtë çështje, prokuroria e Tiranës ka hapur një hetim dhe ka sekuestruar regjistrat e hyrje daljeve në COVID- 2, pamjet filmike dhe ka marrë në pyetje disa nga personat që kanë dijeni për rrethanat e hetimit.

Pak ditë më parë, Alldërvishi u denoncua nga vajza e një pacienteje që ndërroi jetë në COVID- 2, për të cilën Tirja kishte kërkuar para në ditë të ndryshme në afro 800 mijë lekë, me argumentin se kujdesej për shëndetin e nënës së saj.

Ndërsa në përgjimet telefonikë Tirja i drejtohej vajzës duke i thënë “mund të gjesh edhe dikë që të shërben më lirë, s’më mbetet hatri”.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  PD koalicion me aleatët dhe LSI e vetme/ A ka zgjedhur opozita strategjinë e duhur për 25 prillin?

Komento

Komente

 • Iris: 19/01/2021 23:51

  Sigurisht qe rrezikon te infektosh te tjeret,por jo me virusin e Covidit,por me virusin e korrupsionit e shantazhit.Aty te kalbesh e te vuash ,sic vuajti kushdo qe i zhvate para e si dhe' sherbim!Kjo do qe t'i nxjerre te paligjshme dhe xhirimet,por duhet ta dije se edhe po ia arriti,nuk ka per te fituar 100%,se grykesia e saj ishte aq e madhe ,sa qe la mesazhe e telefonata,qe s'ka gjykate ne bote, qe t'i quaje te paligjshme.Ato vlejne me shume se xhirimet.

  Përgjigju
 • lajla: 19/01/2021 22:43

  Vdeksh ne burg moj plehre grua...

  Përgjigju
 • dulja: 19/01/2021 14:20

  ja dhe plerat qe nuke kane te mbaruare ne vendin tone te vrafte Zoti

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

I nominuari për CIA-n: Kina "kundërshtare autoritare', sulmet kibernetike ruse thirrje për zgjim