I pastër në të tre shtyllat e vlerësimit, konfirmohet në detyrë drejtori i Kufirit, Eduart Merkaj (VIDEO)

Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Eduart Merkaj është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit.

Sipas trupës vlerësuese deklaroi se Merkaj ka dalë i pastër nga hetimet në bazuar në 3 komponentët e vlerësimit, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive profesionale. Trupa e vlerësimit e përbërë nga Sonila Kadarej, Luljeta Qoku dhe Ledian Rusta pas konstatimeve se Eduart Merkaj rezulton pa problem në të tre komponentët e vlerësimit vendosi konfirmimin e tij në detyrë.

Merkaj është pjesë e strukturave të policisë së shtetit që prej vitit 2007 teksa ka mbajtur disa poste të rëndësishme ndërsa prej janarit të vitit 2019 drejton departamentin e Kufirit dhe Migracionit.

Eduart Merkaj

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • bledi: 13/01/2020 14:25

  rrespekte Shefit e meriton urime te metejshme

  Përgjigju
 • Eno: 13/01/2020 14:08

  Ky petulla ka dy merita, e para eshte djali shoferit te ish ministrit shpirtzi xhafa dhe e dyta eshte i shoqi i nje gjyqtareje ne tirane(e dores trete)! Tjeter gje apo merite nuk ka se nuk i ka thene njeri puna e mbare, petull mo parazit! Suksese te metejshme o KOK e policis shtetit!

  Përgjigju
 • Genti: 13/01/2020 14:03

  Urime Edi...

  Përgjigju
 • One: 13/01/2020 13:29

  Ky the eshte veting jo i qe bejne nderkombetaret. Shpejt e shpejt te gjithe te paster. Me kete rast hiqet dhe njolla.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lezhë/ Akordohen çmimet 'At Gjergj Fishta' në gazetari, botuesi: Surprizë vërtet e këndshme