I penduari i drejtësisë ka rrëfyer se çfarë ndodhi në disko, në festën e organizuar në Emiljano Shullazi pasi shpëtoi atentatit

I penduari i drejtësisë, Luftar Reçi në deklaratat para prokurorëve mësohet të ketë folur edhe për një festë që ka organizuar Emiljano Shullazi në një disko pasi i shpëtoi një atentati. Ai ka rrëfyer se në këtë festë është takuar me Lul Berishën, Plaurent Dervishin, Indrit Taullain. Madje sipas tij ky i fundit kishte thënë se i kishte ecur mbarë këto kohë, referuar vrasjes së Vajdinit Lamajt dhe Klodjan Saliut.


Lajmi kryesor:

Dëshmia/ I penduari Luftar Reçi: Lul Berisha më kërkoi të vras Klodjan Saliun, në këmbim të hiqte hasmin tim! Porositi bombë me telekomandë për ekzekutimin e Vajdin Lamajt, e mori Shullazi


B.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

U arrestuan për grabitje dhe tentativë për vrasje me pagesë, Gjykata e Lezhës lë në burg 5 të arrestuarit