I shpëtoi atentatit me snajper ushtarak, Ardian Çapja lë spitalin e Traumës dhe kthehet në shtëpi

Snajperi, shtëpia dhe Ardian Çapja

TIRANE-55-vjeçari Ardian Çapja që u qëllua me snajper ushtarak mëngjesin e së hënës pranë banesës së tij pas tre ditësh ka dalë nga spitali i Traumës. Mbrëmjen e djeshme ai la spitalin për të vijuar trajtimin në shtëpi, pasi ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Çapja mori një plumb në krahun e majtë, pranë zemrës, por arriti që të shpëtonte. Ky ishte atentati i tretë që iu bë Çapjes. Njeriu kryesor i familjes u qëllua me një snajper ushtarak nga Kodra e Krastës, që ndodhet përballë shtëpisë së tij.

Atentati ishte i mirëorganizuar deri në detaje, por në fund, fati ishte me Çapjen që i shpëtoi me milimetra vdekjes. Autori e kishte studiuar prej kohësh dhe mëngjesin e së hënës, sapo 55-vjeçari doli nga shtëpia, vendosi ta qëllonte duke e plagosur. Fillimisht familja e mohoi atentatin duke pretenduar se u rrëzua në shtëpi duke punuar.

Por plaga e plumbit në shpatull dhe fakti që vetëm 6 minuta pasi Çapja u paraqit në spital u dogj një makinë në Fushë Mbret, ku u plagos edhe një zjarrfikës, rrëzuan versionin e familjes. Brenda makinës që dogjën autorët ishte edhe snajperi që u qëllua Çapja, por ende nuk ka asnjë gjurmë të atij që e shkrepi. Policia shoqëroi mbi 20 persona pas ngjarjes, por asnjë të arrestuar. Dyshimet lidhen me përplasjet e vjetra të kësaj familje.

/I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Komando rrugash: 12/06/2020 12:33

  Edhe Vid Shegen ja dasht me e gjujt nja dy here

  Përgjigju
 • Shkodra: 11/06/2020 17:04

  E ma shasho nuk dite me ja fut kres kot e fale ket radh

  Përgjigju
  • sh01: 12/06/2020 12:40

   Plumi i madh ne kraharor zakonisht te mbyte sepse plaga bahet sa me fut grushtin. Ne koke asht ma shtir. E provojne prape mos u merzit

  • O shkodra: 11/06/2020 18:38

   Un e dija qe Bajrajt me Capajt kishin bashkpunime ??

 • Populli: 11/06/2020 14:06

  Ai qe kalon shume hunj ndonje dite tjeter nje hu do ti ngulet.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Salianjit se doli në përgjimet e Taçit, Braçe: Pres të përfundojnë hetimet dhe ta padisë në gjykatë! Fal betejën politike, jo 'vrasjen' me pagesë