I shtrirë mbi krevat dhe pa rroba, del video e momentit të arrestimit të reperit Stresi

TIRANE - Dalin pamjet e arrestimit të reperit Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi. Ai u prangos nga FNSH pasditen e djeshme në një hotel në zonën e Linzës, në periferi të Tiranës. Në pamjet e publikuara nga policia duket momenti kur prangoset reperi i shtrirë mbi krevat dhe i zhveshur.

Ndërsa gjatë kontrollit iu gjet një sasi lënde narkotike e llojit kokainë si dhe një armë zjarri pistoletë "Beretta" të cilën e posedonte pa leje. Në video duken dy doza lëndë narkotike, dy kartmonedha në lek, një prerje 500-çe dhe një 1000-she te komedina pranë shtratit dhe arma e zjarrit me karikator të mbushur që mbante reperi pa leje.

Pistoleta tip 'Beretta' që iu sekuestrua Stresit

Dozat e kokainës dhe kartmonedhat 500-çe e 1000-she që iu sekuestruan Stresit

Stresi ndodhej në shoqërinë e një vajze 20-vjeçare në momentin e arrestimit, e cila u morën në pyetje nga polica, por më pas u la e lirë. Arkimend Lushaj akuzohet si pjesë e një grupi kriminal që trafikonte drogë në zonën e ish-bllokut në kryeqytet. Reperi është mbajtur në përgjim nga Prokuroria prej rreth një viti, ndërsa një ditë më pas, me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata e Tiranës dha masën e arrestit me burg, masë e cila u ekzekutua nga policia pasditen e të mërkurës. Nesër në orën 11:30, reperi do dalë përpara Gjykatës së Tiranës ku do të vlerësohet masa e sigurisë. 

Njoftimi i Policisë

Ndërkaq, ai është arrestuar edhe disa herë të tjera, pasi qarkullonte me armë pa leje. Madje në disa raste reperi shqiptar i ka publikuar vetë foto me armë në rrjetet sociale.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Like: 26/03/2021 03:00

  Se shpejti do ti bej shoqeri like injoranti dhe kokemadhi, mona surrat kali,salqeni, lulka dhe gjithe te tjeret qe kane vjedhur e shkaterruar Shqiperine

  Përgjigju
 • Kafsha: 19/10/2018 12:36

  Pushtëri e gjallë bataku mediash fundërrina që fabrikojnë e shperndajnë batakllëk nën termin vip. Vip ky e vip ai. Rast i mirë ky që mediat e batakut ti vene gishtin kokes e ti therresin mendjes duke qënë të kujdesshme se c farë apo kush quhet vip

  Përgjigju
 • Fredi: 19/10/2018 07:59

  Keta janë plerat qe mediat funderrina na i lancojne per vite si vipa, yyyyyyyyyyt, m*tëri e gjallë!

  Përgjigju
 • Nik: 18/10/2018 23:18

  Tani ne burg mund te kendoj me bukur se aty brenda ka mikrofona te mire

  Përgjigju
 • Kavajsi: 18/10/2018 22:17

  Mashalla qeka nga mbrapa arkimedi paska me ja lumturu egzistencen naj te denumi perjet nburg.

  Përgjigju
 • arhimed: 18/10/2018 21:56

  Nese ky reper -feler perfundon ne burg disa vjeqar,shteti jep nje mesazh te mire per njerezit te tjere..dhe deshmon se ka rende dhe ligje ne kete kazan-shtet..

  Përgjigju
 • Veshgjati Viçidolit: 18/10/2018 19:18

  Trimi Baces me kubure ne krevat.

  Përgjigju
 • Jemin Gj: 18/10/2018 17:22

  Mire ja beja une dikur, po ska faj ky, u rrit

  Përgjigju
  • Jemi. Gj:: 18/10/2018 19:23

   Po ti thuaj te gjithe te verteten se e dine te gjithe hahahaha mua me nxorren jashte zyrave te PD megjithe tavoline atehere.

 • Pd-istat: 18/10/2018 17:21

  Pse nuk i kan bere kontroll banese, ketij qelbesires. Policia punon me dy standarte mendoj.

  Përgjigju
 • free: 18/10/2018 16:25

  I hongri 20 vjet ky me kto pergjime....po tgjith budallej kta nga veriu bre smerret vesh sa her e kan mbajt rradhen.

  Përgjigju
  • xhovana: 19/10/2018 08:13

   po ti o flliqesire ngado qe te jesh meso te shkruassh (BREEEE)apo je ton me delet akoma dhe u ke marr kengen

 • Emigranti: 18/10/2018 15:39

  Fute ne burg kete qe mbaka arme pa leje, kush ja ka dhen kete PD , keta nuk behen njeres . Vetem burgu i rregullon keta.

  Përgjigju
 • erma: 18/10/2018 14:35

  jeni lodh kot...do dali nga gjyqkaret e saliut, pasi (s) kaaaaaa provaaaa

  Përgjigju
 • Turp: 18/10/2018 14:21

  Te arrestohet kaq von ky ordiner qe dilte cdo dit me arme e drog ne mes te tiranes dhe publikonte foto. Nuk duhet te lihet i lir ket radh e meriton disa vite burg se esht perserites

  Përgjigju
 • Specialisti: 18/10/2018 14:16

  Sali Lusha nuk ka qene kurre trupe roje legale e ish presidentit jo legal te shqiperise ne vitin 1997 Sali Ram Vicidoli. Sali Lusha ka qene anetar dhe bashke kryetar i bandes se verioreve qe grabitnin argjendarite, i vinin gjoba biznesve, perdhunonin femra dhe dhunonin cdo kemd qe fliste kundra atij rregjimi kriminal Berishjan. Pra ka vepruar si para militar cetnik. Ka marre pjese ne masakren e Permetit por qe askush nuk d permend me. Ka qene pjestar i grushtit te shtetit ne 1998. Mbasii thyhen brinjet del me garanci pasurore dhe arratiset ne belgjike. I vellai Syla qe revanshi Berishjan e quan deshmor te demokracise ishte nje horr tropoje qe nuk u vra duke protestuar. Por u vra ne shkallet e komisariatit te tropojes duke sulmuar me arme ate objekt. I jati ketyre horrave, dmth gjyshi i horrit Arkimed deklaroi; Edhe sikur te dy djemte te mi vrisnin do ja beja hallall PD-se. Kujt PD-je? Kesaj te banditeve? Thuajini keto te verteta historike njerezve qe ju jane erresuar syte nga propaganda shoviniste blu. As provat, as dokumentet zyrtare nuk mungojne per te mbeshtetur kete te vertete. Te tjerat jane fjale dhe debate boshe. Arkimedi me lejen e Kejsit qe nuk ka bere ende muajin e mjaltit ishte me kete budallaqen 20 vjecare? Hahaha U harrua Xhilsela, tani do kemi Kejsin hahahaha

  Përgjigju
 • Andis: 18/10/2018 14:04

  Muzika shqiptare ne dite ZIJE.

  Përgjigju
  • Elio: 18/10/2018 21:55

   Ahahahha o zotttt nje drame e vertetee

 • Tekniku: 18/10/2018 13:29

  Arkimed Lushaj është djali i Sali Lushës .... ore si e kan mbiemrin bab e bir dini gjo

  Përgjigju
 • Berti: 18/10/2018 13:13

  I lumtë dora vogel policise

  Përgjigju
 • safo: 18/10/2018 13:03

  motren ku ta kene ,llumi i shoqerise

  Përgjigju
 • shteti: 18/10/2018 12:18

  AH IU LUMTE DORA!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

OKB: Nëse nuk ka armëpushim, përhapja e urisë në Rripin e Gazës pothuaj e sigurt

OKB: Nëse nuk ka armëpushim, përhapja e urisë në Rripin e Gazës pothuaj e sigurt