I vetëm në garë! Marash Kolaj nuk merr dot votat për mandatin e tretë në krye të PS-së së Pukës

1578766078_marashkolaj.jpg

Prej 8 vitesh në krye të PS-së në Pukë, por nuk arrin të marrë votat e mjaftueshme për një mandat të tretë. Edhe pse i vetëm në garë, Marash Kolaj nuk ka arritur të marrë shumicën e votave. 23 vota pro kandidatit ndërsa 24 të tjera ishin kundër. Ne total 47 votues. Sipas statutit do të komandohet një kryetar deri në zgjedhjet e reja që do të zëvendësohet


Lajmi kryesor:

PS zhvillon zgjedhje brenda partisë/ Elbasani dhe Puka me kryetar të komanduar! Durrësi dhe Pogradeci u beson 'të vjetërve' (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri në 15 vite burg për ata që thyejnë karantinën?