I vuri flakën zyrës së Drejtorisë Arsimore, në ditën e 7 Marsit lihet në burg mësuesi në Fier (VIDEO)

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për mësuesin Indrit Alushaj, i cili pak ditë më parë i vuri flakën zyrës së Drejtorisë Arsimore në Fier.

Report Tv raporton se mësuesi ka shprehur pendesë për veprimin e kryer. ‘Jam i penduar, kisha tre muaj pas punë dhe më kishin premtuar se do të filloja.’- është shprehur mësuesi në para se të futej në gjykatë.

Ngjarja ndodhi pak ditë më parë, ku mësuesi 33-vjeçar, kishte menduar që të merrte hak duke i hedhur benzinë zyrës arsimore dhe më pas i ka vënë zjarrin, gjë e cila alarmoi stafin e punonjësve. Autori është zbuluar nga kamerat e sigurisë, që kanë filmuar skenën.  Indit Alushaj, 33 vjeç, është mësues i lëndës Histori Arti dhe kërkonte të punësohej si mësues në DAR Fier.

M.Q./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama pas pak në Report Tv përballë gazetarit Denis Minga