Identifikohet bariu i marrë ’peng’ në një fshat të Vlorës, e bija telefonon live në ‘Pa Gjurmë’: Ai është babai im, kam 16 vite pa e parë

Është identifikuar bariu që jetonte në një kasolle të rrënuar në një stan majë kodrës së fshatit Vajzë të Vlorës. Stafi i emisionit “Pa Gjurmë” udhëtoi që në orët e para të mëngjesit të 25 tetorit pas një telefonate nga një banor i zonës, i cili pretendonte se bariu që ruante dhëntë në atë kodër ngjasonte me foton e Seit Hysës, i humbur para 11 viteve në Tiranë. 

Personi që e identifikoi ishte e bija, Marsela Pasha, e cila pohoi se ai quhej vërtet Myqerem Pasha dhe se nuk vuan nga probleme të shëndetit mendor, por se çdo gjë që kishte deklaruar ishte e saktë. Gjatë bisedës telefonike me drejtuesen e emisionit Odeta Dume, Marsela tha se kishte 16 vite pa e parë të atin, ndërsa kontaktet i kishte humbur me të prej 3 vitesh. E bija e kishte denoncuar humbjen e të atit në polici, mirëpo nuk kishte asnjë informacion për të deri në momentin që gjithçka u publikua në emisionin “Pa Gjurmë”.

Ai është babai im. Unë kam 16 vite pa e takuar sepse prindërit e mi janë divorcuar, ndërkohë që kam pasur kontakte telefonike të rregullta me babain tim, deri para 3 viteve kur ai humbi. Unë kam bërë denoncim për humbjen e babait dhe vetëm kur më njoftojnë këtu në Greqi që babai im ka dalë në emisionin Pa Gjurmë. Ju falenderoj të gjithëve që ma gjetët babain. Ky ishte një lajm shumë i mirë për mua, dhe uroj që të gjendet dhe Seit Hysa që u dyshia fillimisht që ishte babai im.


Dëshminë e Marsela Pashës e dëgjoi “Live” edhe Nikolini, vëllai i Seit Hysës, i cili deklaroi se kishte që dje dyshime për bariun, duke thënë se disa tipare nuk ngjasonin, madje vëllai i tij kishte dhe dy dhëmbë floriri në pjesën e poshtme. 

Ndërkohë që kërkimet vazhdojnë për Seit Hysën, i cili humbi çdo lloj kontakti me familjen në 26 maj të vitit 2011 nga Tirana.Kush ka informacion mund të kontaktojë në redaksinë e emisionit në numrin e mëposhtëm, si dhe në aplikacionet Whatsapp dhe Viber:
+355 69 99 55 698 
044417778
 


Lajmi kryesor:

'Pa Gjurmë' publikon ekskluzivisht pamjet e burrit, që mbahet peng në një fshat të Vlorës! Dyshohet për këngëtarin Seit Hysa, i vëllai nuk e identifikoi dot pas 11 vitesh


O.D./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë