Ilir Meta: Ramën e ftoj të bëjmë kontroll për shëndetin mendor

Ilir Meta: Ramën e ftoj të bëjmë kontroll për shëndetin mendor

1618396662_IlirMetaPresidentDeklarate.jpg

Presidenti i vendit, Ilir Meta, e ka prekur edhe sonte atë që ai e quan çështje të shëndetit mendor të Kryeministrit.

Meta ka deklaruar se pas zgjedhjeve të 25 Prillit në parlamentin e ri të gjithë do të vizitohen para se të marrin detyrën.

"Jam i gatshëm që në parlamentin e ri të gjithë do të vizitohen para se të marrin detyrat. Ajo është kujdes për shëndetin e tjetrit. Kartela e tij mjekësore është publike. E ftoj të bëjmë të dy një kontroll mjekësor për shëndetin mendor dhe përdorimin e drogës. Kjo çështje do zgjidhet kështu: atje do të shkojë, po nuk i pëlqeu Vlora, në Elbasan. Ka dhe Çimkë Selamin aty afër", tha Meta.


Lajmi kryesor:

A do bashkëpunosh me LSI?! Rama: Ka rrjedhur së bashku me Ilir Metën, e papërdorshme për qëllime të mira! Meta: Të bëjmë kontrollin e shëndetit mendor


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Si parashikohet moti për ditën e sotme

Si parashikohet moti për ditën e sotme