Imuniteti, LSI: PS lër inatet, mos
blloko por voto më 6 gusht 

Imuniteti, LSI: PS lër inatet, mos<br />blloko por voto më 6 gusht 
TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim i bën thirrje PS të lërë mënjanë qëndrimet bllokuese dhe inatçore dhe të votojë heqjen e imunitetit seancën parlamentare të së hënës.

“Partia Socialiste të lërë mënjanë qëndrimet bllokuese, inatçore dhe të paargumentuara dhe të bëjmë atë çka është e rëndësishme dhe lidhet me votën pro të imunitet. 6 gushti nuk mund të jetë një referencë egoizmi e pakuptimtë, por është referencë e angazhimit dhe demonstrimit të vullnetit real që kuvendi është i gatshëm të përmbushë të gjitha detyrimet për integrimin e vendit.”- deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama.

“Më 6 socialistët nuk duhet të bllokojnë përmbushjen e kësaj detyre por të kontribuojnë për tju përgjigjur interesave evropiane”- mbylli mesazhin e tij publik zoti Rama.
(sg/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’