POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Incidenti në Kuvend/ Fatmir Xhafaj: Shfaqje e turpshme!

Deputeti Fatmir Xhafaj  e cilëson të turpshme ngjarjen e ndodhur sot në sallën e seancave ku Edi Paloka i hodhi bojë kryeministrit Rama pasi ky i fundit i kërkoi ndjesë Talat Xhaferit për shkeljen e kodit të mikpritjes nga opozita.Përmes një postimi në twitter, deputeti Xhafaj nënvizon se një akt i tillë fyen të gjithë, por që turpëron rëndë frymëzuesit, nxitësit e zbatuesit e kësaj shfaqje të turpshme për Kuvendin dhe imazhin e vendit.

“Një TURP kjo që ndodhi sot në Kuvend. Një akt që na fyen të gjithëve, por që turpëron rëndë frymëzuesit, nxitësit e zbatuesit e kësaj shfaqje të turpshme për Kuvendin dhe imazhin e vendit. Bërë kjo, në prani të mysafirit të nderuar në Kuvendin e Shqipërisë, për të nderuar momentin historik të anëtarësimit në NATO të fqinjit lindor, i bën nxitësit e ekzekutuesit e aktit, me TURP para gjithë shqiptarëve. Këtej e andej kufirit”, shkruan Xhafaj.

Deputeti socialist  shkruan se kjo është fytyra e vërtetë e një pjese të politikës shqiptare, ndërsa thekson se ky nuk është modeli i deputetit që meritojnë shqiptarët. “Kjo është fytyra e vërtetë e një pjese të politikës shqiptare. Ky NUK është modeli i deputetit që meritojnë shqiptarët! Ndjesë mikut e kolegut Talat Xhaferri. Shqiptarët në shekuj kanë respektuar mikun, fqinjin, e më shumë akoma vëllain e tyre të gjakut. Urime fqinjëve tanë për anëtarësimin në NATO. Urime fqinjëve tanë

d.ba.
Komento

Komente

 • Lumi b: 15/02/2019 09:05

  Po ku ishe me pare. Ku din civilizim kta pse meresh me kta aman

  Përgjigju
 • Milingona: 15/02/2019 08:50

  Po ku dine kta mikepritje , kta jane shpellare.

  Përgjigju
 • Banka e pyetjes: 15/02/2019 08:48

  Leri o Xhafe se kta jane niveli 0

  Përgjigju
 • Babi2: 15/02/2019 08:41

  Une nuk e kuptoj si mereni me kta lloj kafshesh qe vetem te shajn e te na bejn gaz i botes dine

  Përgjigju