Paloka bojë fytyrës Ramës, Garda: Ishte solucion kimik! Nis hetimi (VIDEO-FOTO)

Ishte parashikuar të ishte një seancë solemne në prezencë të kryapralamentarit maqedonas Talat Xhaferi, për votimin e marrëveshjes për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Por është kthyer krejt papritur në një incident të paprecedntë, kur nënkryetari i Kuvendit Edi Paloka qëlloi me bojë zbrazur nga një shiringë, kryeministrin Edi Rama. Garda e Republikës ka nisur hetimet ndaj Palokës, pasi ka dyshime se në shiringë ka pasur një solucion kimik.

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi vendosi përjashtimin e menjëhershëm nga salla, edhe pse Paloka refuzoi duke cuar në mbledhjen e Byrosë së Kuvendit dhe përjashtimin e tij me 10 ditë nga punimet parlamentare.

E gjitha ndodhi menjëherë pas fjalës së kryeministrit Edi Rama i cili nuk u kursye të thumbonte liderin demokrat Lulzim Basha, për mungesën e respektit sipas tij, ndaj kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferri.  Rama u detyrua t'i kërkojë ndjesë kryeparlamentarit maqedonas, për faktin që kreu i opozitës Basha në fjalën e tij nisi të flasë për akuza politike dhe të fokusohet tek protesta e 16 shkurtit. Por ky moment u përkthye si ofendim ndaj liderit demokrat çka solli dhe reagimin e Palokës.

Seanca e sotme plenare, filloi  me mbajtjen e  një minutë heshtje për viktimat e aksidentit tragjik në Maqedoni me 15 viktima dhe dhjetëra të plagosur.

Paloka shiringe me bojë mbi Ramën

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:02
Incidenti në Kuvend/ Fatmir Xhafaj: Shfaqje e turpshme!

Deputeti Fatmir Xhafaj  e cilëson të turpshme ngjarjen e ndodhur sot në sallën e seancave ku Edi Paloka i hodhi bojë kryeministrit Rama pasi ky i fundit i kërkoi ndjesë Talat Xhaferit për shkeljen e kodit të mikpritjes nga opozita.Përmes një postimi në twitter, deputeti Xhafaj nënvizon se një akt i tillë fyen të gjithë, por që turpëron rëndë frymëzuesit, nxitësit e zbatuesit e kësaj shfaqje të turpshme për Kuvendin dhe imazhin e vendit.

“Një TURP kjo që ndodhi sot në Kuvend. Një akt që na fyen të gjithëve, por që turpëron rëndë frymëzuesit, nxitësit e zbatuesit e kësaj shfaqje të turpshme për Kuvendin dhe imazhin e vendit. Bërë kjo, në prani të mysafirit të nderuar në Kuvendin e Shqipërisë, për të nderuar momentin historik të anëtarësimit në NATO të fqinjit lindor, i bën nxitësit e ekzekutuesit e aktit, me TURP para gjithë shqiptarëve. Këtej e andej kufirit”, shkruan Xhafaj.

Deputeti socialist  shkruan se kjo është fytyra e vërtetë e një pjese të politikës shqiptare, ndërsa thekson se ky nuk është modeli i deputetit që meritojnë shqiptarët. “Kjo është fytyra e vërtetë e një pjese të politikës shqiptare. Ky NUK është modeli i deputetit që meritojnë shqiptarët! Ndjesë mikut e kolegut Talat Xhaferri. Shqiptarët në shekuj kanë respektuar mikun, fqinjin, e më shumë akoma vëllain e tyre të gjakut. Urime fqinjëve tanë për anëtarësimin në NATO. Urime fqinjëve tanë

Ora 15:32
Veliaj për incidentin në kuvend: Shkatërrim e përdhosje të çdo vlere shqiptari

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar incidentin e ndodhur sot në kuvend, para nisjes së votimit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, ku nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka hodhi bojë drejt kreyministrit Rama. Kryebashkiaku i quajti deputetët e opozitës neandertalë të SHQUP që i nxorën bojën këtij vendi.

Reagimi i plotë i Erion Veliajt:

"Neandertalët e SHQUP, mavri me bojë që i nxorën bojën këtij vendi me dhunë

Neandertalët e SHQUP, shkatërrim e përdhosje të çdo vlere shqiptari! Turp!", tha Veliaj

Ora 15:15
Lleshaj për incidentin në kuvend: Përpjekja e opozitës, e ngjashme me skenat e Gruevskit

Ministri Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me zhvillimet e ndodhura sot në seancën plenare të kuvendit.  Ai tha se pranimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është në interes të vendit tonë ndërkohë që nuk la pa përmendur edhe incidentin e ndodhur në kuvend ku nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka hodhi bojë në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Lleshaj e krahasoi gjestin e Palokës me skenat e Gruevskit në Kuvendin e FYROM në prill të 2017.

"Maqedonia e Veriut në NATO është interes edhe i Shqipërisë. Përpjekja e opozitës për të njollosur solemnitetin atlantik të një vendimi në Kuvend, është turp dhe dëshpërim.

Përpjekja e sotme ishte shumë e ngjashme me ato skena që krijoi Gruevski në Kuvendin e FYROM në prill të 2017 në bashkëpunim të ngushtë me kumbarët antiatlantikë nga Lindja.

Asgjë nuk e ndalon vullnetin e njerëzve të lirë të Ballkanit për t’u bashkuar në NATO dhe BE. Urime për Maqedoninë e Veriut!", përfundoi Lleshaj.

Ora 14:37
Incidenti në kuvend/ Spiropali dhe Rama: 'Plehrë, s'ka turp'

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me një incident ku nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka hedhur drejt kryeministrit Rama bojë me një shiringë. Inicidenti ka sjellë tensione mes deputetëve ndërkohë që kryeparlamentari Rucci ka kërkuar përjashtim e Palokës nga salla e Kuvendit.

Pas këtij momenti, Spiropali dhe Rama kanë bërë disa komente të cilat nuk janë dëgjuar në mikrofon.

Kryeministri e ka qujtur  Palokën “plehrë”, ndërsa Spiropali, i drejtohet atij me fjalët “qelbësirë”, “s’ka turp”.

Ora 14:37
Rama: Jam rritur me bojëra...dhe zbulon shqetësimin e tij për popullin

Ka bërë një reagim të tretë për incidentit në Kuvend ku Edi Paloka e qëlloi me bojë. Kryeministri Edi Rama thotë se ka marrë mesazhe solidariteti nga shumë njerëz, ku thotë se nuk e shqetëson fakti që ëstë qëlluar me bojë, pasi me to është rritur. Këtu i referohet pasionit të tij për pikturën, si artist, por shton se e shqetëson fakti që populli sipas tij nuk i meriton këta opozitarë.

"Faleminderit për mesazhet e solidaritetit, po s'më shqetëson hiç boja se me bojrat jam rritur e mësuar. Më shqetëson mendja e shpirti katran i palopërfaqësuesve të një populli që s'i meriton këta zorzopë. Prandaj jo që s'i hap rrugë budallallëkut, po veç më rritet pasioni e vendosmëria", shkruan Rama në rrjetin social Twitter.

Ora 14:13
Paloka gjuan me bojë Ramën, çfarë nuk u pa nga Basha e Berisha /FOTOT

Kryetari i PD-së Lulzim basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha janë parë të komunikojnë me nekryetarin e Partise, Edi Paloka, pas sulmit që ku i fundit i bëri kryeministrit Rama me bojë.

Këto dhe shume foto të tjera pikante nga seanca e sotme në kuvend mund të shihni në fotogalerinë më poshtë.

Ora 12:59
Qëlloi me bojë kryeministrin, Paloka: Ky është vetëm fillimi i 16 shkurtit

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me një incident ku nënkryetari Partisë Demokratike, njëhkohësisht nëkryetar i Kuvendit, Edi Paloka ka sulmuar kryeministrin Edi Rama,  duke qëlluar në drejtim të tij me një shiringë boje.

Si pasojë e këtij veprimi kryeparlamentari, Gramoz Ruçi ka kërkuar përjashtimin e tij nga senaca e kuvendit.  

Garda e Republikës ka nisur hetimet e menjëhershme për agresionin e kryer në sytë e të gjithëve dhe gjithashtu procedimin penal kundër shtetasit Edi Paloka. Ndaj Palokës, është kërkuar masa e përjashtimit nga kuvendi me një afat ditor prej 10 ditësh.

Ndërkohë vetë nënkryetari Partisë Demokratike është shprehur se kjo nuk ishte hakmarrja e tij por shqiptarëve që vidhen çdo ditë nga qeveria. Ai tha se Rama nuk ka parë gjë akoma dhe ky është vetëm fillimi i 16 shkurtit.

"Ai parlament është i qelbur kokë e këmbë, nuk ka asnjë vlerë. Ja thashë edhe Gramoz Ruçit kur tha se është përjashtuar Paloka. Ai parlament është përjashtuar nga populli, është parlament me vota të vjedhura. U tha se u hakmorr Paloka, por ajo ishte hakmarrje e shqiptarëve që përditen fyen dhe vidhen nga një qeveri dhe një kryeministër arrogant dhe i pacipë. Ky është vetëm fillimi i 16 shkurtit. Ai realisht nuk parë asgjë akoma", tha Paloka.

Ora 12:50
Rama: Opozita budallallëk universal...ironizion 'Palothën" për derdhjen e bojës

Kryeministri Edi Rama ka bërë dy reagime të njëpasnjëshme në rrjetet sociale, pasi u qëllua me bojë nga nënkryetari i PD-së Edi Paloka, gjatë seancës në Kuvend. Ka postuar në Instagram foton e shiringës me bojë e cila tashmë është sekuestruar nga policia pas nisjes së hetimeve për lëndën me të cilën ajo ishte mbushur. Garda e Republikës thotë se është solucion kimik, ndërsa demokratët pretendojnë për bojë stilografi. "Penga e mendimtarit E.Th Palotha pas një derdhjeje të fuqishme mendimedh mbi rolin e opozitës në zhvillimin e vendit", shkruan Rama teksa ironizon edhe mënyrën e të folurit me "th" nga nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka.

Në një postim të dytë në Facebook, Rama bën edhe më tej sarkazëm me opozitën, ku gjithashtu ka postuar edhe fjalën që mbajti në Kuvend, që shkaktoi edhe veprimin e papritur të Palokës. Rama ishte duke i kërkuar ndjesë kryeparlamentarit të Maqedonisë Talat Xhaferri, për faktin që Basha doli përtej axhendës së Kuvendit në seancën solemne për miratimin e marrëveshjes së anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

"Dy gjëra janë të pafundme, universi dhe budallallëku i njeriut", shkruante Albert Ainshtajni, përpara se sa opozita në Shqipëri të merrte formën e një Budallallëku Universal, që vizion ka Vezën e Lulit, ide ka Çizmen e Doktorreshës dhe program ka Bojën e Palothës", shkruan Rama.

Ora 12:11
Basha mungesë respekti për kryeparlamentarin maqedonas, Rama: Ndjesë për fëmiun!

Gjatë fjalës së tij kryetari demokrat Lulzim Basha fillimisht shprehu ngushëllimet e tij për familjarët e viktimave në të aksidentit tragjik në Maqedoni nuk harroi të përsërisë thirrjen e tij për të gjithë qytetarët shqiptarë që sipas tij, duhet të bashkohen për t'i rrëzuar qeverinë e Rilindjes më 16 shkurt. Basha tha se qytetarët shqiptarë nuk mund të festojnë, pasi sipas tij qeveria ka ardhur nga krimi dhe se sot sipas tij jemi në një mort të rënies së shtetit në Shqipëri.

“Aksidenti tragjik ka mbushur me dhimbje popullin shqiptar dhe të Maqedonisë së Veriut dhe dua që në këto orë dhimbje t’u drejtoj ngushëllimet tona më të ndjera. Zoti u lehtësoftë dhimbjet. Maqedonia e Veriut në NATO është një moment i veçantë.  Konfirmoj vizionin e palëkundur të PD në mbështetjen ndaj Maqedonisë së Veriut. Për PD çështja kombëtare është ylli polar. Procesi i Maqedonisë së Veriut në NATO erdhi pas një përballje të fortë midis faktorëve që nuk duan Ballkanin në NATO por edhe faktorëve që me lidhjet me krimin ishin bërë pengesë. Të gjithë i mbajnë mend skenat në Kuvendin e Maqedonisë. Kush jemi ne të zgjatemi më shumë me hallet e Maqedonisë.

Këta njerëz kanë ardhur në pushtet si shprehje e një grushti kriminelësh. Kjo është arsyeja se pse nuk mund të festojmë me ju. Shqipëria nuk do ta marrë hapjen e negociatave në qershor. Ky është morti i dytë zoti Xhaferri, mori i rënies së shtetit të Shqipërisë. Një grup oligarkësh që kanë kapur Shqipërinë. Kjo është arsyeja pse në këtë ditë ne nuk mund të festojmë me ju, por frika e tyre është që këtë qershor Shqipëria nuk mund ta marrë dritën jeshile të hapjes së negociatave. Sot kemi një problem të gjithë problemeve. Të shtunën do jetë protesta më e madhe. "Ky sistem duhet përmbysur.  Pa përmbysur këtë sistem nuk mund të rimëkëmbim ekonominë e vendit. 16 shkurti është  Ejani ta çlironi veten nga kjo humnerë, bashkohuni të shtunë të rrëzojmë këtë qeveri të korruptuar”- tha Basha.

Çfarë tha Rama

"Ju kërkoj ndjesë për këtë shkelje të kodit të mikpritjes por ju siguroj se fëmiu që sapo foli nuk i mendon ato që thotë por nuk di se çfarë thotë, edhe një herë ju kërkoj ndjesë", tha Rama menjëherë pas fjalimit të Bashës.

 

Ora 12:04
FOTO/ Ja shiringa me të cilën Paloka i hodhi bojë Ramës, Garda: Ishte solucion kimik, nisin hetimet

Garda e Republikës thotë se ka nisur hetimet ndaj Edi Palokës, pasi pretendimet janë që boja brenda shiringës që nënkryetari i Kuvendit zbrazi ndja kryeministrit Rama, të jetë një solucion kimik.

Shiringa që përdori Paloka për ti hedhur bojë Ramës

Deklaratë e Gardës së Republikës dhe Policisë së Shtetit

Sot, në sallën e seancave të Kuvendit të Shqipërisë, deputeti Edi Paloka ka sulmuar me një solucion kimik të parapërgatitur Kryeministrin e Shqipërisë, z. Edi Rama.

Garda e Republikës me mbështetjen e strukturave të specializuara të Policisë së Shtetit ka nisur hetimet e menjëhershme për agresionin e kryer në sytë e të gjithëve dhe gjithashtu procedimin penal kundër shtetasit Edi Paloka.

Ora 11:56
Balla: Do kërkojmë përjashtimin e Palokës nga nënkryetari i Kuvendit

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla thotë se socialistët do të kërkojnë shkarkimin e Edi Palokës nga posti i nënkryetarit të Kuvendit të Shqipërisë.

"Gjithcka u bë në një seancë solemne si është momenti i votimit të marrëveshjes për anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut dhe në prezencën e një miku të vyer jo se është kryetari i kuvendit të Maqedonisë së Veriut por se është personalitet i rëndësishëm i shqiptarësisë.

Berisha ia ka marrë dorën që cadrën ta bëjë pistoletë dhe shiringën ta bëjë stilograf. Të bëhen hetimet  për turpin që kreu nënkryetari i Kuvendit. Më lejoni tu them se grupi i PS nuk duron më që nënkryetari të jetë Paloka dhe në seancën e ardhshme do depozitojmë kërkesën për shkarkimin”-  tha Balla.

Këtë qëndrim Taulant Balla e shprehu pasi Paloka sot në parlament, në prani edhe të kryeparlamentarit të Maqedonisë Talat Xhaferri, qëlloi me një shiringë me bojë kryeministrin Edi Rama. Paloka u përjashtua me 10 ditë nga Byroja e Kuvendit, por socialistët siç paralajmëroi Balla, do të kërkojë largimin nga posti i nënkryetarit të Kuvendit.

Ora 11:53
PD: Ja pse Paloka gjuajti me bojë Ramën

Partia Demokratike ka sqaruar arsyet pse Edi Paloka gjuajti me bojë Kryeministrin Edi Rama.

Sipas PD-së, qëndrimi i deputetit demokrat erdhi për shkak të talljes së vazhdueshme që Rama i bëri në seancat e kaluara.

“Edi Paloka e gjuajti me boje Edi Ramën, pasi ky e talli në mënyrë të përsëritur për shkak të mënyrës së të folurit. Gjuatja me boje është mospranim i bullizmit të ushtruar nga Kryeministri për të cilin është dëshmitar i gjithë opinion publik”, thuhet në reagimin e PD-së.

Ora 11:53
Incidenti në kuvend, Spiropali: Populli mos t'i bashkohet zjarrit të opozitës në protestën e së shtunës

Pas mbylljes së seancës së sotme plenare, ka reaguar edhe Ministrja e Marëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali, e cila e quajti të pavend gjestin e opozitës dhe tha se ky ishte një shembull i cili i mësoi popullit se nuk duhet të ndjekë zjarrin e opozitës në protestën e së shtunës.

"Dy arsye madhore pse zoti Basha dhe opozita nuk duhet të ngatërronte mexhliset, siç thotë populli:

Kishim këtu mikun dhe vëllain, kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut i cili priste nga ne, jo vetëm mikpritjen siç na takon, edhe me kanun, në daçi, edhe me ligje, por edhe me miqësinë dhe vëllazërinë që i karakterizon vendet tona, për më tepër për shqiptarët që janë një realitet shtetformues në Maqedoni dhe pa me sytë e tij një katandisje të llahtarshme të opozitës shqiptare.

E dyta, zoti Basha dhe opozita nuk duhet të ngatërronte mexhliset, sepse aty, në ato aula, në Parlament kishte të rinj dhe të reja, studentë të Juridikut, të Ekonomikut, të fakulteteve shqiptare që prisnin nga ajo seancë solemnitet dhe seriozitet minimalisht dhe u bënë dëshmitarë të një shfaqjeje të turpshme, ku, e para, kryetari i opozitës ngatërroi fjalimet. 
Fjalimi i kryetarit të opozitës nuk ishte për ratifikimin e Marrëveshjes së Aderimit të Maqedonisë së Veriut në Traktatin e NATO-s, por ishte fjalimi i tij i zakonshëm, ku nuk lë gjë pa thënë për Shqipërinë dhe për shqiptarët, jo për qeverinë, e theksoj.

Patjetër që Kryeministri e mori fjalën për t’i kërkuar ndjesë mikut që kishim aty, i cili ishte fyer në mikpritjen tonë, në shtëpinë tonë dhe patjetër që iu referua fëmijës që drejton opozitën shqiptare.

Në rast se do ishte vetëm një deputet, i cili hedh bojë në Kuvendin e Shqipërisë mbi Kryeministrin e vendit, një deputet i njohur për defiçencat e tij, sigurisht ne nuk do merreshim me të sot, por ai është mishërimi më i qartë i vizionit, i lidershipit, i frymëzimit opozitar. Ja, ai deputeti që hodhi bojë në Kuvendin e Shqipërisë.

Ne gjejmë rastin këtu t’iu themi qytetarëve shqiptarë, edhe pse ajo bojë u hodh mbi ne, e para t’i kërkojmë ndjesë popullit shqiptar për këtë shfaqje, t’i bëjmë të ditur se, opozita në protestën e të shtunës do ta kthejë atë bojë në zjarr për të djegur Shqipërinë dhe ne besojmë dhe kemi arsye të forta për të besuar, që, sa herë Shqipëria i ka punët mirë, sa herë rajoni dhe faktori shqiptar forcohet opozita gjen një mënyrë për të turpëruar Shqipërinë në sytë e botës.

Iu themi njerëzve të cilët, patjetër janë më të zgjuar se ajo turmë që u fut sot në Kuvend për të bërë atë shfaqje, që të mos ndjekin zjarrin e opozitës, por t’i qëndrojnë deri në fund Shqipërisë, me Shqipërinë dhe për Shqipërinë.
Dua ta përfundoj fjalën time, duke thënë se në këtë moment të gjithë shqiptarët duhet të jenë në një zë që akte të tilla të mos përsëriten.

Për masat që do merren pastaj ndaj personave do vendosë Kryesia e Kuvendit, por, besoj se qytetarët e kanë bërë zgjedhjen e tyre, duke i flakur këta të pacipë në koshin e historisë", përfundoi Spiropali.

Ora 11:50
Qëlloi Ramën me bojë, Ruçi përjashton me 10 ditë Palokën

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ndërpreu me 5 minuta seancën pasi Paloka qëlloi me bojë kryeministrin Edi Rama në Kuvend, dhe nuk pranoi të linte sallën. Në këto kushte, Ruçi mblodhi Byronë e Kuvendit, e cila mori vendim për përjashtimin me 10 ditë të nënkryetarit të Kuvendit, Edi Paloka.

Ora 11:38
Paloka bojë Ramës, Kryemadhi: Kryeministri rrugaç bulizon! Ka deficencë mendore

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, e quajti të drejtë veprimin e Edi Palokës ndaj Edi Ramës, duke dhënë argumentet e saj se kreu i qeverisë bulizon këdo.

"Sigurisht që Kryeministri nuk e ka problem t’i bullizojë shqiptarët çdo ditë e më shumë. Vjen një moment ku të gjithë jemi njerëzorë, të gjithë kemi momentet tona të emocioneve, por e disata herë që ky kryeministër rrugaç ka bullizuar shqiptarët në radhë të parë duke  i konsideruar  me organet gjenitale. Më pas vazhdon dhe bullizon pafundësisht deputetët në Parlament.  Vazhdon dhe bullizon dhe anëtarët e Partisë Socialiste, vazhdon dhe bullizon dhe ministrat e tij. Ka pasur Shqipëria në 27 vite tranzicion kryeministra, por kurrë nuk kemi pasur kryeministër qesharak, kryeministër që krijon incidente të tilla, papërgjegjshmëri dhe mbi të gjitha një defiçence mendore, e cila për hir të së vërtetës duhet ti bëjmë një propozim Parlamentit, por ndoshta dhe shqiptarët vetë, që të gjithë ata që marrin poste drejtuese, qofshin këto që nga Presidenti dhe deri te ministrat e qeverisë, duhet të bëjnë analizën psikike dhe klinike, të çdo drejtuesi, i cili ka një post shtetëror, që nuk përfaqëson vetveten e tij, por përfaqëson qytetarët.", tha Kryemadhi.

 

Ora 11:37
Paloka hedh shiringën, Berisha i 'fsheh dorën': Ishte stilograf!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar atë që duket qartësisht përmes fotove edhe videove. Shiringën e mbushur me bojë në duart e Edi Palokës, teksa e zbraz në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Nga fotot dallohet kryeministri i bërë me bojë në fytyrë, si dhe momenti fiks kur Edi Paloka shtrëngon shiringën duke lëshuar bojën. Një veprim që i kushtoi atij përjashtimin nga salla e Kuvendit, edhe pse nuk e zbatoi duke detyruar kryeparlamentarin Gramoz Ruçi të mbledhë Byronë e Kuvendit.

Paloka me shiringë duke spërkatur Ramën

Në një deklaratë për mediat jashtë Parlamentit, Berisha justifikoi veprimin e Palokës duke thënë se kryeministri Edi Rama përdori fjalë ofenduese ndaj liderit të opozitës Basha, dhe ndaj gjesti sipas Berishës, ishte mëse i merituar. Por ish-kryeministri mohoi që Paloka të ketë qëlluar me shiringë. duke thënë se ishte një stilograf, edhe pse vetë fotot e shpërndara nga zyra e shtypit të PD-së, dëshmojnë të kundërtën.

"A e dëgjuat cfarë u tha?

Çfarë i tha?

Dëgjojeni

S'mund të përsëris fjalët e tij

Nuk mund të fyhet kryetari i opozitës nga kryeministri si rrugac, se është mësuar ai,

Kryetari i opozitës shprehu mendimine  opozitës, dhe nuk i bëri asnjë fyerje personale, ai u lëshua me fjalë që ishin ofenduese, duhet të marrë fund një herë e mirë ofendimi dhe sharjet", tha Berisha.

Ora 11:23
Paloka, bojë mbi fytyrën e kryeministrit Edi Rama ( FOTO+VIDEO)

Nënkretari i Partisë Demokratike, Edi Paloka spërkati sot me bojë kryeministrin Edi Rama, i cili ishte ulur në karrigen e tij në Kuvend.

Paloka u çua nga vendi me shpejtësi dhe e spërkati Ramën me shiringë me bojë.

Garda ka ndërhyrë menjëherë dhe kryeparlamentari Ruçi përjashtoi Palokën nga seanca.

G.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Endri: 15/02/2019 09:03

  Aq mire ja beri sa ska,heres tjeter m....t ketij plere,hajduti bastart

  Përgjigju
 • Meta: 15/02/2019 09:02

  Ky eshte nje person I paidentitet,politik e njerezor.Ky deshmoi se kete ssheling-shppric e ka pergatitur qe prej kohesh, bashke me pergatitjet e grave te PD e LSi me veze e patate.Salihu arsyetoi se Rama e fyu Budallain,por harroj sa here nga kjo foltore eshte fyer Rama nga gojflliqet si ti Salih,Basha,Alibeja, Palok Belba doktorresha Monika e ju klani kriminal opozitar.Deri kur do ju shkoje keshtu,Kjo vec ka humbur cdo kuptim demokratik.politik e njeerezor.

  Përgjigju
 • Ami: 14/02/2019 21:34

  Degjoj ca medja qe thon se mori hak se i tha thuthuq po pse nuk argumentojne pse i tha se ai dhe zuzaret qe e rethojne i hyn deri ne familje pastaj ai ishte i pregatitur per ta bere ate gje Po si mundet te shkelin c’do norme etike pastaj tradita e shqiptarit eshte qe me e nderu mikun e pastaj hajde dhe bejme ndeshje me njeri tjetrin nje gje eshte iteresante se keta e mbajne veten per malsor dhe malsori nuk e flliq kanakun para mikut Po keta jan pa din e iman

  Përgjigju
 • redi: 14/02/2019 18:50

  Ngjarja e sotme ne kuvend tregoi se cfar turpi permban ai .Nenkryetari i parlamentit, ne sy te nbare popullit dhe zotit Telat Xhaferri, perdor shiringen me boje ,per te turperuar kryeministrin e Shqiperise. Kjo eshte e papranueshme dhe e denueshme . Ky veprim i Palokes ( qe dihet cfar bole eshte) eshte vazhde prej kohesh, bashke me Noken e Hasen dhe per mua eshte tolerim i tepruar i vet Rames dhe shumices . Garda per mua eshte jasht detyre duke mos e mbrojtur zotin Rama nga disa sulme radhazi . Paloqa duhet te dali para drejtesise dhe te shkoj ne burg . Aic eshte trim prej kartoni dhe e qelbur deri ne gryk . Protesta reklamohet e dhuneshme per vet tolerancen e shtetit ndaj opozites dhe xhesti i Palokes lidhet me shtyrjen e militanteve drejt dhunes dhe tregon gjoja qe ne bejme cte dyam ne kuvend me qeverine Rama

  Përgjigju
  • Antraksi: 14/02/2019 21:54

   Me dashje apo pa dashje, PD çoi uje te mulliri i Rames sot

 • Fredi: 14/02/2019 18:41

  Ba**a e pa**qërisë e thuthuqëri pa**qëri ba**ash!

  Përgjigju
 • Populli: 14/02/2019 18:29

  Populli me te drejt irritohet dhe Ben cudi perse ky Zagari nuk arrestohet perse prokuroria nuk Ben detyren apo Jane aty vetem per te marre rrogen kemi pare ngjarje te tilla edhe ne Kosove ku deputetet qe Kane vepruar si puna e Thuthuqit Jane arrestuar atehere perse ketu Jo .Nqs prokuroria nuk Ben detyren te shkarkohet sepse ka bira nenash qe e bejne kete pune

  Përgjigju
 • Hinglateri: 14/02/2019 17:28

  Pal**ja ka thume thume te drejte...Ai thaipton thume mire fjalet po Kryeministri nuk kupton..ajo eshte gjuhe gjarpri

  Përgjigju
 • Kalsiandër: 14/02/2019 16:16

  Paloka fytyra e vertet e pd. Rrugeçer te veshur me kostum. Enough is enough! Kemi gati 30 vjet që durojm keta injorant dhe te pafytyr!

  Përgjigju
 • erma: 14/02/2019 16:16

  kur ja bejne km ne kuvend ket gje, imagjino se cte bejne ty o popull...s ke pse imagjinon fare ne fakt e kane me prova monstrat..."97, Gerdeci, 21 Janari! shkojini pas o popull se tani do ju [email protected] nonen!!!

  Përgjigju
 • Fraiku: 14/02/2019 15:58

  I papranueshem ky lloj akti Salianjlli dhe Pal**eri. Prokuroria nuk po ben detyren. Garda duhej te kishte bere ndalimin dhe prokuroria duhet te kerkoje arestimin e ketij palacoje. 16 Shkurti eshte dita kur grushti i shtetit do te deshtoje ne menyre spektakolare nga keta karagjoze.

  Përgjigju
 • Arben: 14/02/2019 14:26

  Sa gjyna rama qe u qellua me boje qe lahet prape po per mua si popull qe skemi kushtet minimale te jeteses dhe ky rama po e thellon varfrin me shume se cdo njeri treter po per mua kush eshte gjyna populli thot ca do mjelles do korresh

  Përgjigju
 • Agimi: 14/02/2019 14:09

  Z thuthuq po te zume ate dite do te terheqim zvarre qe ta marresh vesh mire se Cfare trimi do Jesh ti Plehre

  Përgjigju
  • Maks: 14/02/2019 14:43

   Ne shetet demokratike ky quhet akt terrorist dhe per konseguenc ky person duhej arrestuar per kete akt gjithashtu dhe ata qe e perkrahen duhet ti marr prokuroria si bashkpuntor me krimin

 • roni: 14/02/2019 14:08

  Keta lloje Paloke e lane Shqiperine ketu ku eshte.Faj i mbetet Edi Rames qe nuk arriti ti fut ne burg si tufe derrash.Turp o kelysh kurve. Si guxon ti te vesh dore mbi ate qe atje e kane cuar shqiptret e ndershem e jo ti o kafshe e keqe.

  Përgjigju
 • CaBone: 14/02/2019 14:06

  Ky eshte kulmi i degjenerimit. Me te dal buz shtremburi e me te ber si i fort eshte si me te hiput morri. Organet pergatse duhet te marrin masat e duhura per te tilla fundrrina. Robt ku ti keni o fundrrinat e popullit Shqiptar. Me te tilla veprime tregoni vetem se sa me shum nga ju duhet Z. Rama nga populli shqiptar. Ne zgjedhjet tjera smerni dot as sanitare e jo me bashki, se per qeveri ju nuk vini me ne pushtet edhe per 5-600 vitet e ardhshme. Ooo edhe Mot..at prap ku ti keni

  Përgjigju
 • toni: 14/02/2019 13:35

  o paloka ,pse nuk reagove ndaj grushtit te prenges,,,skeni pare gje akoma

  Përgjigju
 • Liu po: 14/02/2019 13:33

  Jo moj shqiperia ka pasur gjthnje kryeministra jo si burri yt hajdut me ze e figure dhe vrases si krimineli Berisha keto jane kriministrat qe ti thua .

  Përgjigju
 • Populli: 14/02/2019 13:29

  Populli pyet a ka prokurore te pergjithshem apo Jo perse nuk arrestohet thuthuqi Paloke Cfare duhet te bej tjeter ky bastard ? . A e kuptoni ju z prokurore qe paguhesh me taksat tona dhe ju nuk po beni detyren

  Përgjigju
 • Enea: 14/02/2019 13:22

  Njerez bastarde qe i lumturon dhuna,veprime te denueshme e nje fjalor rrugaceror i papranueshem.

  Përgjigju
 • Roni: 14/02/2019 13:21

  Shihni ju qe do merrni pjese ne mitingun e organizuar nga kriminelet e PDse!shihni ju qe do dilni ne proteste çfare byth qiri dote drejtoje neser shtetin .o ju qe do dilni te protestoni shihni çfar kriminelesh do tju drejtojne ,qe kurr skane per tju drejtuar keto fashista kriminel,femije spiunesh vrases.mos ti permendim tsni vrasjet qe kane bo keto kriminele .O popull shihni per ke do dilni per te protestuar.

  Përgjigju
 • Andis: 14/02/2019 13:19

  Thum keq kur thof keto pamje...

  Përgjigju
 • Vilma: 14/02/2019 13:19

  Bravo Z.Rama,i shkermoqe fare PD-LSI,cdo dite e me te dobet perpara syve te qytetareve qe shikojne keto veprime banditeske,tek degjojne nje goje krimineli qe e quan shiringen stilograf,tek degjon nje grua rrugace te quaje Kryeministrin e vendit te "cmendur",nje grua qe te vjen neveri ta degjosh,te behen te gjithe bashke plehrat nuk kane fitojne dot.

  Përgjigju
 • Apapa: 14/02/2019 13:18

  Booooo qenkan merzit komunistet

  Përgjigju
 • Ops: 14/02/2019 13:18

  Mire ja beri , keshtu duhet te reagoj cdo njeri ndaj politikaneve te 2 kraheve , sepse cdo dite ato luajn me njerzit. Legena

  Përgjigju
 • liri: 14/02/2019 13:15

  te lumt dora

  Përgjigju
 • SHQIPTARI: 14/02/2019 13:05

  Ajo parti qe kerkon qe te derdhet Gjak Shqiptari vetum per te ardhur ne poshtet e per te vjedhur nuk do te ket mbeshtetje ne Shqiperi....

  Përgjigju
 • shteti: 14/02/2019 13:03

  Faleminderit Thhuthuq qe i tregove njerezve se per ke do dalin ne 16 shkurt nese do dalin dhe ata qe kane ne mend te dalin kur behte djal spiuni deputet mire na e beni

  Përgjigju
 • SHQIPTARI: 14/02/2019 13:01

  Ky Dashnori i molla Saliut paska lan nam aaaa...oj parti parti e zet bashk me keta Depotet te mjer e kan vendin ne Kopsht Zerllogjik.... aj qe del po protestz te shtunen nuk esh maimir se ky por e dim se ne Shqiperi ka budallennje boll i genjen Pd-Lsi me ni Kek...

  Përgjigju
 • PD Idealsit: 14/02/2019 12:55

  Më vjen turp që jam SHQIPËTAR. Cfar edukate do mari fëmija im kur shikon këtë burdello parlament me njerëz si PALOQJA. TURP PËR PD, E PAJUSTIFIKUAR DEGJENEROI SI PARTI, DHE ATË PËRKRAHJE NGA NJERZIT E MIRË DHE IDEALIST QË BESOJN NË VLERA DEMOKRATIKE PO E HUMBET CDO DITË ME KËTO VEPRIME IDIOTËSH

  Përgjigju
  • Bio: 14/02/2019 22:50

   Esht per te qeshur se si njerezir irritohen se I paskan hedhur boje ne fytyre rames. Por jo per ligjet, vjedhjet dhe katrahuret qe po behen aty gjithe kto vite. Ne I dime mire prioritetet!

  • PD idealist: 14/02/2019 18:56

   ERIK sa për dijeni un jam Vlonjat nga ata që demokracin è kemi në gjak, kurse për ca tipa si ty dhe SALI PLEHRËS që vetëm lidhje me demokracinë nuk keni, të them që me Vlorën sa herë e keni provuar ju kemi futur K**in në gojë. Ti je kokra e b*****rit komunist bashkë me Sali plehrën, jeni ju me këto mëndje që nuk ecën para ky vënd.

  • erik: 14/02/2019 15:31

   Ashtu, po cfare shembulli ka marre femija yt per KM qe tallet (bullizem) per nje problem fizik te lindur sikunder te jesh thuthuq? Apo varja ca thote KM, rendesi ka opozita se po drejton ajo vendin! Po per sharjet e KM, etiketimet, rracizmin? A ju doni varur, po kur s'ua beri Saliu qe ne '92 per 10 breza mos te kishte asnje funksion asnje nga bijte e komunisteve, te kishit ikur te gjithe ne Rusi atje ku ju pret ende Lenini !!

 • Bepi: 14/02/2019 12:35

  Paloka njeriu ma i degjeneruar qe ka Shqipnia jo shkodra

  Përgjigju
 • Isai: 14/02/2019 12:30

  T'i hani ate qe nuk thuhet Edi Rames,me veprimet tuaja harbute e keni treguar veten se jeni parti fashiste,qe nuk njihni gje tjeter vec dhunes,ptu

  Përgjigju
 • Donela: 14/02/2019 12:25

  Sapo i bete sherbimin e radhes z.Edi Rama,ajo boje e zeze ju shkon me shume pershtat fytyrave tuaja te percudnuara nga krimet e zullumet,PD-LSI e keqa e madhe e ketij vendi.

  Përgjigju
  • Arbër: 14/02/2019 12:34

   Ky ka mundur edhe ta vras kryeministrin, ky paloqka duhet në burg sa më shpejt

 • Rruqja: 14/02/2019 12:22

  Poloqja shkon beria mbas Berishes si qeni mbas Gores ..E keqa absolute per P.D.dhe gjithe Shqiperine asht krimineli SALI HALEJA. Ai ka mbledh rreth vetes gjithe soin e vet dhe ban cti doje e zeza zemer se prokuroria jone asht pjell e ktij krimineli . ZOTI NA RUJT NGA KTA HULIGANE QE KANE EMRIN ME TE DASHUR NE BOTE : DEPUTET E POPULLIT ; POR NE FAKT JANE HALET E POPULLIT .

  Përgjigju
 • wytetari: 14/02/2019 12:19

  late name duke mbrojtur doktorin me te tilla veperime... lodhuni sa te doni ai e ka marr rrugen e m... .

  Përgjigju
 • Elena: 14/02/2019 12:05

  Burrece qe nuk e mundin dot z.Rama me politike te paster,kujtojne se me veprime te tilla do e ulin,perkundrazi ulin veten e tyre keta bastarde qe here me veze here me cizme e here me boje mbasi nuk kane alternative tjeter pervec dhunes.

  Përgjigju
 • durres: 14/02/2019 12:02

  o Paloka o ju te gjithe qe e keni inat ESHTE ME I MIRI DHE TE GJITHE VOTEN EDI RAMES DO TJA JAPIM .

  Përgjigju
 • Enea: 14/02/2019 12:01

  Ate bojen e zeze hidheni e sperkasni fytyrat tuaj te nxira e jo te Edi Rames,sapo i bete nje sherbimin e radhes.

  Përgjigju
 • Dridhe Like: 14/02/2019 11:55

  O zot si nuk i vjen fundi ketij monstre,ketij bastardi qe edhe 75 vjec mbetet i peshtire e i rrezikshem si ne vitet 90 kur degradoi e shkaterroi cdo gje ne kete vend.

  Përgjigju
 • Drejtesia: 14/02/2019 11:52

  Kane degjeneruar totalisht,kane marre vetem mesimet e Sali Kriminelit qe po i fundos cdo dite e me shume.

  Përgjigju
 • njerez te trash: 14/02/2019 11:43

  keta ta shikojn te gjithe ata qe u vijn nga mabs ketyere plehrave te shqupit.ne ka njerez qe gezojn sot jane vetem kafshet e zbritura nga shpellat i gjithe shqupi dhe plazhi i jales sot jane ne fest,keta funderrina duan te bejn pusht-et me zor.keta tradhetar duan vetem gjake shqiptari.keto plehra duhen zhdukur nga faqa e dheut.se mbi toke jane parazit dhe bejn dem shendetit

  Përgjigju
 • Enea: 14/02/2019 11:43

  Me veprime te tilla prej rrugecesh jeni bere te padurueshem,asnje nuk ju voton e nuk beson fatin e tij e te femijeve te tij ne njerez te tille ordiner e te dhunshem,skena te tilla turpi jane te papranueshme per te gjithe.

  Përgjigju
 • Populli: 14/02/2019 11:31

  C'fare tjeter do shikojme nga keta bastarde te PD-LSI,te neveritshem,te pafytyre e te pacipe,veprime te dala boje.

  Përgjigju
 • xxx: 14/02/2019 11:26

  Kam qene perkrahes ipartise demokratike nuk rrije ne shqiperi jami sigut sistemi jone politik eshte ikoruptuar, por me veprime te tilla rrugacerie kam turp qe kombin tim e perfaqeson kjo kategori njerzish,turp njerez te neveritshem.

  Përgjigju
 • Populli: 14/02/2019 11:24

  Jane aq te pafytyre,sa me keto veprime agresive e irritojne popullin ne max,keta dordolece te PD-LSI nuk i afrohen aspak ne kulture e pergjegjshmeri Edi Rames,jane shume larg prandaj e urrejne aq shume,t'i hajne mender m..in.

  Përgjigju
 • Fad: 14/02/2019 11:21

  Shikoni o popull shikoni qelbesirat qe kerkojn te qeverisin, shikoni funderrinat e kombit, shurraq e kombit, thapathuqt e kombit, jo nje protest te bejn por 10000 protesta dhe skan per te ardh kurr ne pushtet, shikoni dallimin e njeriut me kultur qe nuk reagon shikoni dhe ket trimin prej balte si vepron. Z. Ruci mer masa per keta shurraqet se po u bo si 97 i ekzekuton vet populli kta thapathuq.

  Përgjigju
 • Fredi: 14/02/2019 11:05

  Domosdo sepse ky i degjeneroi fare dhe ka mundësi ti fshijë nga faqja e dheut. Ka shumë gjasa që edhe zgjedhjet e tjera ti fitojë i gjati dhe kjo do të detyrojë popullin të ngrihet e të kërkojë ç’ montimin dhe zhbërjen e PD-së. Nuk mund të paguajmë për 12 vjet rroga për mutër që nuk prodhojnë asgjë përveç antishqiptarizmës e fundërrinllëkut të prezencës së tyre fundërrinë!

  Përgjigju
  • redi: 14/02/2019 13:43

   Jeni turpi i kombit shqiptar,jeni te mbaruar si politikan,te skaduar dhe keni kuptuar qe ju ka ardhur fundi dhe merreni me shiringa e intriga.Ate shiring perdore per te marr ilaçet se ke nevoje.Se vetem nje i semure mendor mund te bej gjeste te tilla ne parlament.TURPPP...

 • Sondazhi i ditës:

  Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Grabitet dyqani i argjendarisë në Lezhë, hajduti me motor merr disa sende me vlerë! Policia në kërkim të autorit

Grabitet dyqani i argjendarisë në Lezhë, hajduti me motor merr disa sende me vlerë! Policia në kërkim të autorit