POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Incidenti në kuvend/ Spiropali dhe Rama: 'Plehrë, s'ka turp'

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me një incident ku nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka hedhur drejt kryeministrit Rama bojë me një shiringë. Inicidenti ka sjellë tensione mes deputetëve ndërkohë që kryeparlamentari Rucci ka kërkuar përjashtim e Palokës nga salla e Kuvendit.

Pas këtij momenti, Spiropali dhe Rama kanë bërë disa komente të cilat nuk janë dëgjuar në mikrofon.

Kryeministri e ka qujtur  Palokën “plehrë”, ndërsa Spiropali, i drejtohet atij me fjalët “qelbësirë”, “s’ka turp”.

m.v.
Komento