Integrimi në BE dhe vaksinat anti-COVID, Soreca: BE-ja do të vazhdojë të mbështesë qytetarët shqiptarë

Foto gjatë takimit

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca përmes një postimi në rrjetin e tij social Twitter ka zbuluar më shumë lidhur me video-konferencën e homologëve të tij me ministren e jashtme, Olta Xhaçka.

Ai shkruan se gjatë takimit kanë biseduar lidhur me integrimin në BE dhe vaksinat anti-COVID.

Soreca ka shtuar gjithashtu se BE-ja do të vazhdojë të mbështesë qytetarët shqiptarë.


Lajmi kryesor:

Xhaçka takim online me ambasadorët e BE: Kushtet janë plotësuar, BE të mbajë fjalën për zhvillimin e Konferencës së Parë Ndërqeveritare gjatë 2021


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha