Inteligjenca ukrainase: Putin ka urdhëruar ushtrinë që të pushtojë rajonet Lugansk dhe Dontesk

Inteligjenca ukrainase: Putin ka urdhëruar ushtrinë që të pushtojë rajonet Lugansk dhe Dontesk

1674455856_wqrhyt6ujytf.png

Sipas inteligjencës ukrainase, Vladimir Putin ka urdhëruar ushtrinë e tij të pushtojë rajonet Lugansk dhe Donetsk deri në mars. Dhe në terren ka me të vërtetë një intensifikim të sulmeve ruse, veçanërisht në Lugansk.

"Okupatorët janë bërë më aktivë në Frontin Lindor. Veçanërisht në rajonin e Luhanskut, pushtuesit po mbledhin edhe më shumë rezerva. Rusët po mbyllin internetin celular në Lugansk të pushtuar nga frika se banorët vendas do të raportojnë lëvizjen e pajisjeve”- u shpreh guvernatori Sergy Gaidai


Lajmi kryesor:

Mbahet në Kiev samiti BE-Ukrainë, Michel: E ardhmja juaj është në union! Zelensky: Nisni negociatat e anëtarësimit këtë vit


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Digjen tre makina në veri të Kosovës, u përkisnin shtetasve serbë! Në pranga autori i dyshuar

Digjen tre makina në veri të Kosovës, u përkisnin shtetasve serbë! Në pranga autori i dyshuar