Intervista/ Babai i Ferhatit: S'ka 
 gjobëvënie, Bregu na mashtroi

Intervista/ Babai i Ferhatit: S'ka <br /> gjobëvënie, Bregu na mashtroi
TIRANE- Ai është 66-vjeç dhe vijon të qëndrojë i fortë pas shumë problemeve dhe halleve që ka pasur në jetë. Edhe pse i dalë në pension, Shpëtim Ferhati, babai i Genc Ferhatit, (ky i fundit një nga emrat që ka mbetur “mit” dhe që ka bërë bujë për policinë dhe prokurorinë disa vite më parë), vijon të punojë pa asnjë problem tek servisi i tij. Me profesion thotë se është mekanik dhe këtë punë ka bërë gjithë jetën, duke mos i bërë asnjë personi keq.

Problemet e të birit, Gencit dhe qëndrimi i gjatë në burg i tij e kanë lodhur, por nuk e kanë dorëzuar. 66-vjeçari punon çdo ditë në servisin e tij dhe me të qeshur tregon se punonte dhe me orar të zgjatur, por pas ndërprerjes së energjisë elektrike, tashmë i duhet të punojë me “dritën” e rrezeve të diellit. Shpëtim Ferhati, tregon se nuk ka folur asnjëherë në media rreth problemeve të familjes së tij, dhe se kjo intervistë është e para, kjo pasi ndihet i mashtruar dhe aq më tepër akoma, i biri Genc Ferhati është arrestuar sërisht nga prokuroria për akuzë të re, si ajo e gjobëvënies ndaj shokut të tij, Julian Bregu.

Bashkë me të është dhe gruaja e Gencit, e cila njëlloj si i shoqi në burg, i është përkushtuar besimit islam. I moshuari, shprehet se 12 mijë e 600 euro dhe 3 mijë dollarë, ia ka dhënë shtetasit Julian Bregu, pasi ky i fundit ia kishte kërkuar, duke shfrytëzuar dhe njohjen personale me të birin e tij. Ferati shton se deklaratat noteriale janë bërë tek noteria Mirka Papa, e cila është vjehrra e Julian Bregut.

Sipas tij, nëse Bregu do kishte presione apo kërcënime nga Genci, atëherë pse deklaratat duhet të kryheshin tek noterja Papa, e zgjedhur nga vetë Bregu dhe jo nga Genci apo shokët e tij?. “…Para kësaj notere, Bregu ka rënë dakort që të më shlyejë borxhin e mësipërm deri në muajin tetor 2016…”-shprehet Shpëtim Ferhati.

 

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri