Investimet kapilare, Bashkia e Tiranës shtron me asfalt 9 rrugë të reja

Investimet kapilare, Bashkia e Tiranës shtron me asfalt 9 rrugë të reja

Bashkia e Tiranës ka vijuar edhe këto ditë me ndërhyrjet në mënyrë kapilare nëpër lagje për përmirësimin e infrastrukturës.

Ekipi i Mirëmbajtjes së Rrugëve në kryeqytet u kujdes për riparimin e shtresave asfaltike në zona të ndryshme si rrugët “Ligor Lubonja”, “Danish Jukniu”, “Ilia Papanikolla”, “Bubulina”, “Fadil Hadushaj”, Blloku i Nj.A.nr.4, “Shyqyri Bërxulli”, “Him Kolli”, “Llazi Miho”.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka siguruar banorët se këtë mandat një vëmendje të veçantë do të marrin ndërhyrjet nëpër lagje, për të çuar asfaltin gjer në shtëpinë më të largët.

1684913944_asfalt1.JPG

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt

Banorët e Zall Herrit protestë për asfaltimin e rrugës: Është skandal, kemi frikë të çojmë fëmijët në shkollë! Na u bë premtimi gjatë fushatës dhe s’u mbajt