Tirana tronditet ditën e fundit të janarit, afrimi i bujshëm i merkatos dëmtohet rëndë

Tirana tronditet ditën e fundit të janarit, afrimi i bujshëm i merkatos dëmtohet rëndë

Kristal Abazaj me Tiranën

Afrimi i bujshëm i Tiranës në merkaton e janarit, Kristal Abazaj ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe pritet që të jetë jashtë fushave të lojës për të paktën një muaj.

Tropojani ka alarmuar bardheblutë në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror, teksa ka udhëtuar drejt Kroacisë për një mjekim më të specializuar. Sipas Supersport, sulmuesi anësor ka carë meniskun e njërit gju dhe rikuperimi kërkon kohë. I prezantuar vetëm disa ditë më parë, Abazaj ka luajtur në dy nga duelet e Superligës.

Përballja e fundit me Kukësin në transfertë (2-0) ka qenë jo e duhura për Abazajn, me sulmuesin që u dëmtua. Bardheblutë firmosën për një vit e gjysmë me sulmuesin, që tanimë do jetë jashtë për të paktën një muaj. Kujtojmë se Abazaj ishte rikuperuar kohët e fundit nga një dëmtim me ish-skuadrën, Istanbulspor në Turqi.

Kristal Abazaj

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

Kurti sot në Tiranë, takim me Ramën! Marrëveshja me Serbinë në fokus të bisedimeve

Kurti sot në Tiranë, takim me Ramën! Marrëveshja me Serbinë në fokus të bisedimeve