Ish-futbollisti shkodran i Kombëtares i ftuar për të ndjekur Cristiano Ronaldon në stadium

Ish-futbollisti shkodran i Kombëtares i ftuar për të ndjekur Cristiano Ronaldon në stadium

Hysen Zmijani në stadiumin e Al Nassr

Hysen Zmijani, ish-mbrojtësi i Vllaznisë dhe Kombëtares ka qënë i ftuar dje në Arabinë Saudite. Në Riyadh, Al Nassr fitoi 4-3 kundër Al-Duhail në raundin e tretë të Champions League në Azi. 60-vjeçari shkodran nuk është harruar nga drejtuesit e klubit të Al Nassr, teksa Zmijani në vitin 1993 ka qenë pjesë e kësaj skuadre për disa muaj.

Ka qenë vetë ish-mbrojtësi i Kombëtares që ka njoftuar lajmin, teksa shijoi nga pranë edhe dopietën e Cristiano Ronaldos që shkëlqeu në duelin e djeshëm.

"Mora ftesë nga ekipi Al-Nassr për të parë nje ndeshje të Champions League. Po shikoj ndeshjen e ekipit që kam luajtur para 30 viteve 1993. Mund të them që ka një progres të jashtëzakonshëm në anën profesionale në mentalitetin e jetës së përditshme", shkruan Zmijani.

Veç Vllaznisë dhe Al Nassr, Zmijani ka qenë pjesë edhe e Ajaccio në Francë dhe St. Pauli në Gjermani, teksa ka veshur 36 herë fanellën e Kombëtares, duke shënuar edhe dy gola.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Sillnin armë nga Kosova për t’i shitur në Shqipëri, arrestohen dy 19 vjeçarë në Tiranë! U sekuestrohet pistoletë me silenciator (EMRAT)

Sillnin armë nga Kosova për t’i shitur në Shqipëri, arrestohen dy 19 vjeçarë në Tiranë! U sekuestrohet pistoletë me silenciator (EMRAT)