Ish-ministri i LSI 'shigjeton' Kryemadhin: 5 vite në krye të partisë dhe vetëm kërkon ndjesë! Kjo opozitë ka shejtanin brenda, duhet ribërë nga fillimi

Ish-ministri i LSI 'shigjeton' Kryemadhin: 5 vite në krye të partisë dhe vetëm kërkon ndjesë! Kjo opozitë ka shejtanin brenda, duhet ribërë nga fillimi

Ylli Manjani dhe Monika Kryemadhi

Ish-ministri i LSI-së, Ylli Manjani ka shigjetuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi duke e bërë atë përgjegjësi për situatën në të cilin ndodhet kjo parti, që mundi të marrë vetëm 4 mandate në zgjedhjet e 25 prillit.

Me një postim në facebook, Manjani i referohet deklaratave të shumta të Kryemadhit e cila ka kërkuar ndjesë për djegien e mandateve, teksa shkruan se vetëm ndjesa nuk mjafton.  

Për Manjanin nuk është djegia e mandateve që dëmtoi opozitën, por 'faktet ulërasin se ajo e kjo opozitë kishte dhe ka ende shejtanin brenda'.

Sipas ish-ministrit, opozitën e ka dëmtuar vetvetja, kryetarokracia dhe mbyllja e plotë ndaj shoqërisë e nevojave të saj për përfaqësim real dhe se ajo duhet ribërë nga fillimi.

"Monika ka hyrë në vitin e pestë në krye të LSI dhe vetëm kërkon ndjesë. Ndjesë për LSI e Ilirit e ndjesë për LSI e vet. Ndjesa zakonisht pranohet, por që “djegia e mandateve dëmtoi opozitën” nuk më bind shumë. Faktet ulërasin se ajo e kjo opozitë që është sot, si në parlament ashtu edhe jashtë tij e kishte dhe ende e ka shejtanin brenda. Më mirë djepi bosh se shejtani brenda- thonë mirditorët. Ndaj them se më shumë sesa djegia e mandateve, opozitën e ka dëmtuar vetvetja; kryetarokracia;mbyllja e plotë ndaj shoqërisë e nevojave të saj për përfaqësim real. Opozita duhet ribërë nga fillimi. Ndjesa nuk mjafton…", shkruan ai.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • pisllek nga te kater anet: 22/12/2021 20:01

  I ka ardhe dita lloj, lloj horrave e kurvave e krimineleve. çfare opozite ka ne arnaudistan?!!.... Ata jane vetem ca horra e maskarenj qe qellimin e vetem te tyre kane pasurimin dhe vetem pasurimin, me çdo kusht e me çdo mjet. Ne fakt te gjithe gjoja pordhitikanet DUHEN shkuar ne litar. TE GJITHE!

  Përgjigju
  • Cecua me Bixhak: 22/12/2021 21:55

   Jo meitar por duhen rrjepur te gjalle me bixhak dje tu hidhet kripe ne trup.

 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sllovaki/ Partia pro-ruse e ish-kryeministrit Fico fiton zgjedhjet

Sllovaki/ Partia pro-ruse e ish-kryeministrit Fico fiton zgjedhjet