Ish-ministri i LSI-së sulmon Yuri Kim, Manjani: Ke rënë squkë, barin haje vetë! Je 'non grata', nuk mund t'u tregosh shqiptarëve ç'duhet të bëjnë

Ish-ministri i LSI-së sulmon Yuri Kim, Manjani: Ke rënë squkë, barin haje vetë! Je 'non grata', nuk mund t'u tregosh shqiptarëve ç'duhet të bëjnë

Ministri Ylli Manjani dhe ambasadorja Yuri Kim

Ylli Manjani i ka dalë në mbrojtje Sali Berishës pas kërkesës së Shteteve të Bashkuara për distancimin e Partisë Demokratike prej tij dhe që mos të jetë në parlament në shtator. Ish ministri i Drejtësisë me LSI-në, është shprehur se pas deklaratës së Yuri Kim drejtuesit e Partisë Demokratike duhet të ndërpresin kontaktet me Ambasadoren. Manjani thotë se nëse zbatohen rregullat e konventës së Vjenës, zonja Kim është 'non grata' në Shqipëri.

'Për mendimin tim drejtuesit e Partisë Demokratike duhet të ndërpresin kontaktet me Ambasadorën Yuri Kim.

Është e papranueshme të vijohet komunikimi me diplomatë që të tregojnë se çduhet të bësh. Për më tepër, nuk ofrojnë asnjë garanci në këmbim. Është vendi të kujtojmë se si qeveria shkatërroi rregullat e zgjedhjeve dhe zonja Kim thjesht ra squk, megjithse po luante rolin e garantit politik.

Nuk e di ça i duhet opozitës një ambasadore e tillë, që jo vetëm nuk ndihmon por guxon edhe fyen një parti të tërë!?

Mendoj se një ambasadore e tillë e cila nuk e sheh të keqen tek monizmi dhe monistët, por merret me opozitën si gazetë e qeverisë, nuk i bën punë as Shqipërisë.

Defakto, nëse zbatohen rregullat e konventës së Vienës, zonja është nongrata. Mund ta mbajë qeveria moniste e Edi Ramës për punët e veta, por ajo smund tu tregojë shqiptarëve se çduhet të bëjnë në vendin e tyre!

E ka të ndaluar! Kolegët e saj kudo në Europë përzihen nga vendet ku shërbejnë për shumë më pak. #Barintahajëvetë!'- shkruan Manjani.

Një ditë më parë diplomatja amerikane, Yuri Kim, i kërkoi Lulzim Bashës që të distancohet nga Sali Berisha dhe këtë mesazh ndonëse e artikuloi në gjuhën angleze, e ka thënë në mënyrën më 'shqiptarçe', duke iu referuar një shprehje të periudhës së komunizmit. “Një parti nuk mund të 'hajë bar' për hir të një deputeti”, tha sot Kim, referuar shprehjes së thënë në komunizëm “edhe bar do hamë dhe nuk do i përkulemi armikut”. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Daku: 31/07/2021 18:24

  O zgjebarak qe te vjen goja era fekale u bone ti mer ordiner ti tregosh rrugen USA Po ti o hajdut bagdati vodhe sa ishe Minister tashi po shijon leket e vjedhura duke pi caffe cdo dit tek Hotel Rogner Tu bofshin ilace aspirina ne familje leket qe ke vjedh nga populli

  Përgjigju
 • Shkoder Locja: 31/07/2021 17:23

  Njeku ish kryeminister i LSISLESHIT e ke te sigurt qe mund te kete 2 vjet qe pergjohet edhe atje ku ka me hy Berisha ka me ken edhe ky e kan me lujt domina bashk.

  Përgjigju
 • Ajet: 31/07/2021 16:31

  Nga i ben keto Dekllarata nga Apartamenti qe te fali Klement Balili ne Sarande apo nga kompania qe i dhe tenderin e byrzylykeve te burgjeve?? Ne sistemin Tims jane ende gjurmet e udhetimeve te tua me Eskobarin o Ylli qe po te le prokuroria ende pa akuze.

  Përgjigju
 • edmond: 31/07/2021 16:23

  jo vetem sala por kushdo qe ka demtuar kete vend duke mbrojtur llumin e korropsionit dhefavoreve te shqiptareve lere ta bej amerika me gjithe fuqine qe ka pa u shume vemendje ketyre llafollogeve pa moral qe dine shume gjera te pista ne vend qe ti denoncojne i mbrojne pa pike turpi. te pakten kimi ka nje standart morali.

  Përgjigju
 • Faik Konica: 31/07/2021 15:33

  Ylli I leshit ti je non grata.

  Përgjigju
 • Bogi: 31/07/2021 13:56

  Avash, avash, o mullah ylli me 5 cepa.

  Përgjigju
 • AltinTop: 31/07/2021 13:18

  Po tulla jote na solli perparime te medha qe kur ishe minister…normal qe ke formimin e duhur per ti dhene leksion USA se si duhen te sillen ambasadoret e tyre. Tani shko merr shperblimin tek pilaf-torja e presidences..

  Përgjigju
 • dreni: 31/07/2021 10:03

  Shikoni se cfar thote YLLI I PARTISE KOMUNISTE..... I shpall lufte SHBA-ve.

  Përgjigju
 • Mondi: 31/07/2021 09:42

  O yllke kur vjedh shume para si puna jote eshte me mire te heshtesh se do ti gjejne ku i ke e do te bejne te lypesh se sdi gje tjeter ti te besh

  Përgjigju
 • Albi: 31/07/2021 08:44

  Do ju vij koha tanve por rreziku i popullite si po vun.

  Përgjigju
 • botoksi me nuse te re: 31/07/2021 08:38

  Ske faj ti se te ishe ne kohe tjeter do ti nxirrnin nga bytha ato qe bere kur ishe minister i like hajdutit.. Phu fare e ndyre te paskrupullt…

  Përgjigju
 • alniku: 31/07/2021 08:13

  Ju mbetja e korrupsionit vrases duhet mos te dilni me per media te jepni mendim se te gjithe jeni per ne ghjykate per ate qe i keni bere ketij populli.

  Përgjigju
 • anonymous: 31/07/2021 07:57

  ik ore mbetje e ilir metes me shok

  Përgjigju
 • Rremu: 31/07/2021 07:32

  Po pse mor qose,çfare dine te bejne shqiptaret vete,kane mbi 100 vjet qe nuk po ndertojne dot nje shtet modern,e harrove 1997,kush e beri Kim apo shqiptaret me ne krye juve qe beni ham ham,atehere i deshet te huajte,erdhi dhe OKB ,Pelikani etj,ne 1998,nxorret prape tanket o toç,skota tuaj meriton litarin

  Përgjigju
  • Janullatosi: 31/07/2021 19:59

   Bravo Rremu! Me pelqen se si e sulmon shqiptarine, duke i faturuar paaftesite e Zogut, Enverit dhe Saliut. Rrace e poshter, shqiptaret... ikni nga ky vend! S'ka shprese!

  • Martin Hilaj: 31/07/2021 17:49

   Shko more legen sju vjen turp te ofendoni nje ambasadore qe perfaqeson shtetin ma te fuqishem ne bot Nuk arrij pse kerkon me e mbrojt Saliun apo je dhe ti kriminel. Ne emer te cilit popull flisni o komunist a se kupton s2 populli esht me ameriken e kunder jush qe nq zhvatet e po na zhvastni perseri

  • Kb vlore: 31/07/2021 08:30

   Ky eshte idjot. Amerika po na ndihmon te behemi shtet i se drejtes. Ky mbron shpellaret!

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berat/ Të organizuar si grup, shitnin doza cannabisi, vihen në pranga 4 persona

Berat/ Të organizuar si grup, shitnin doza cannabisi, vihen në pranga 4 persona