Ishte me të birin për kurim në Turqi, ndahet nga jeta prej COVID Haxhi Bardhyl Sytari, babai i Myftiut të Shkodrës

Haxhi Bardhyl Sytari, babai i Myftiut të Shkodrës Muhamed Sytari, ka humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID.

Lajmin e ka dhënë ditën e sotme, përmes një postimi në rrjetin social, Muftiu Sytari.

"Të Allahut jemi, tek Ai do të kthehemi! Baba jonë i shtrenjtë, Haxhi Bardhyl Sytari, sapo e dorëzoi shpirtin e tij! Ju lutem ta kujtoni me dua! Allahu jua shpërbleftë me të mira", shkruan Sytari.

Babai i myftiut të Shkodrës u nis drejt Turqisë prej gjendjes së rënduar shëndetësore nga koronavirusi. Një javë më pas në Ankara shkoi edhe i biri i tij, Muhamed Sytari.

 


Lajmi kryesor:

Të dy për kurim në Turqi të infektuar me COVID/ Përmirësohet Myftiu i Shkodrës, Muhamed Sytari, por jep lajmin e keq, ndahet nga jeta babai i tij


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?×

Lajmi i fundit

John

Fotolajm/ E rrallë, zbardhet nga dëbora shkretëtira e Saharasë! Temperaturat zbresin deri në -2 gradë celsius