z

Itali/ Mori leje të shkonte tek gruaja në shtëpi, shqiptari ekzekutohet sapo mbyll derën për t'u kthyer në burg

Një 44-vjeçar shqiptar i identifikuar si Gentian Kasa, me precedentë penalë për drogë dhe vjedhje, u ekzekutua me pistoletë mbrëmjen e djeshme në Romë. Shqiptari u qëllua sapo mbylli derën e shtëpisë ku ndodhej për të vizituar bashkëshorten, dhe i duhej të kthehej në burg, ku nuk mbërriti kurrë.

Plumbi që mori në kokë rezultoi fatal duke i marrë jetën. Policia shkeoncore në vendngjarje ka nisur punën për gjetjen e provave që mund të çojnë në identifikimin e autorit, ndërsa sipas hetimeve paraprake thuhet se ngjarja mund të ketë ndodhur për prishje të pazarave të drogës.  

Gentian Kasa ishte arrestuar si në vitin 2011 për drogë po në Romë dhe në 2014 në Ankona.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Javë e përgjakshme, a duhet të ketë një ligj më të ashpër për vrasjet?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Roma e Kumbullës e nis me 1 pikë Seria A, Dortmund s'e llogarit kundërshtarin në Bundesligë