Itali, policia i kontrollon për zinxhirë
zbulon marijuanë, në pranga shqiptarët

Itali, policia i kontrollon për zinxhirë<br />zbulon marijuanë, në pranga shqiptarët
ITALI – Kontrolli për zinxhirët e dëborës ka zbuluar drogën që dy shqiptarë fshihnin në vendin e gomës rezervë.
 
Gjatë një kontrolli rutinë në Viareggio në kuadër të forcimit të masave për parandalimin e aksidenteve gjatë Krishtlindjes, ata ndaluan një makinë “Fiat Stilo”.
 
Policia i kërkoi Ardit Satës, 28 vjeç dhe Lindita Blinit, 36 që ta hapnin bagazhin e makinës për të kontrolluar nëse ishin të pajisur me zinxhirë dëbore siç është e parashikuar me ligj.
 
Kur hapën për të kontrolluar gjetën dy çanta me plasmasi të zi që përdoret zakonisht për plehrat. Kur hapën qeset, policët erën e fortë të marijuanës. Në total, pas verifikimit gjendeshin 29.9 kg marijuanë.

Dy shqiptarët Sata dhe Blini u arrestuan me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Redaksai Online
(f.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi