Itali/ Shqiptari kapet me 65 mijë euro në makinë, i kishte fituar në baste online

Itali/ Shqiptari kapet me 65 mijë euro në makinë, i kishte fituar në baste online

Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi një një makinë që nuk ishte e tija iu gjetën tufa të ndryshme kartëmonedhash, me vlerë 64800 euro.

 Mediat italiane raportojnë se shqiptari ishte banues në Bullgari, ndërsa u ndalua në Martinengo.

Pas arrestimit i riu nuk ishte në gjendje të justifikonte bindshëm efektivët as për makinën e cila dukej se ishte e regjistruar në një kompani në Villongo dhe as për paratë e gjetura brenda saj.

 Ndërsa më vonë ai tha se makinën ia kishte dhënë hua një mik, kurse paratë i kishte fituar duke luajtur në një faqe bastesh online.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 21/04/2024 18:54

    Rexhep profesor dotor Leka ka fituar 100.000 euro ça jan 65.000. Mij euro sjan asgjo.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

KPK e shkarkoi, KPA rikthen në detyrë gjyqtarin Bib Ndreca

KPK e shkarkoi, KPA rikthen në detyrë gjyqtarin Bib Ndreca