Italia zhgënjen ndaj Irlandës së Veriut, Botërori kalon nga play-off, Zvicra shkon në Katar

Italia zhgënjen ndaj Irlandës së Veriut, Botërori kalon nga play-off, Zvicra shkon në Katar

Italia kampione e Europës në fuqi nuk kualifikohet direkt për në Kupën e Botës 2022 por duhet ta bëjë diçka të tillë nëpërmjet fazës play-off. Të kaltërit zhgënjyen ndaj Irlandës së Veriut duke barazuar pa gola 0-0 në një ndeshje që duhet ta fitonin madje me goleadë për të prerë biletën për në Katar. Italia me 16 pikë u rendit e dyta në grupin C kualifikues dhe duhet të luajë fazën play-off për të shkuar në Botëror, një mision ky më i vështirë.

Nga kampione e Europës katër muaj më parë në dështimin për tu kualifikuar direkt në Botëror, Italia e Mancinit është shndërruar në pak muaj. Për të shkuar në Botëror Italia duhet të kalojë dy rivalë të fortë në ndeshjet shtesë.

Biletën për në Katar e siguroi Zvicra që fitoi 4-0 ndaj Bullgarisë dhe e mbylli në vend të parë grupin C me 18 pikë duke u kualifikuar për në Botëror./ Përgatiti Andi Kapxhiu

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Vlorë/Nën kërcënimin e kallashnikovit vodhën paratë në një zyrë të një firme ndërtimi, 1 i arrestuar! Në kërkim shoku i tij

Vlorë/Nën kërcënimin e kallashnikovit vodhën paratë në një zyrë të një firme ndërtimi, 1 i arrestuar! Në kërkim shoku i tij