U pensionua nga kombëtarja pas eleminimit në 'Katar 2022', Eden Hazard zbulon pse nuk pëlqente të luante për Belgjikën

U pensionua nga kombëtarja pas eleminimit në 'Katar 2022', Eden Hazard zbulon pse nuk pëlqente të luante për Belgjikën

Eden Hazard

Futbollisti belg, Eden Hazard ka rrëfyer arsyen përse nuk i pëlqente të luajë për Belgjikën në Kampionatin Botëror që u mbajt në fund të vitit të kaluar. 

32-vjeçari ishte kapiten e përfaqësueses së tij në Katar, përkundër se kishte regjistruar vetëm gjashtë paraqitje për Real Madridin para turneut.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, ai u shpreh se nuk e kishte shijuar lojën e bërë pasi mendonte se gjenerata e re meritonte të luante më shumë. 

“Të rinjtë po trokisnin në derën e ekipit kombëtar. Duke mos luajtur te Reali, pastaj duke iu bashkuar Djajve të Kuq (nofka e Belgjikës) dhe duke luajtur futboll. Nuk më pëlqeu ajo, sidomos për faktin se gjenerata e re meriton të luajë”, është shprehur Hazard.

Pas eleminimit të Belgjikës që nga faza në grupe në botëror, Hazard u pensionua nga kombëtarja belge. 
 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Scholz i shqetësuar për mundësinë e fitores së të djathtës ekstreme në Francë

Scholz i shqetësuar për mundësinë e fitores së të djathtës ekstreme në Francë